Domů » Bleskovky » ČOI varuje před nebezpečnou nabíječkou od Swisstenu. Může způsobit smrt

ČOI varuje před nebezpečnou nabíječkou od Swisstenu. Může způsobit smrt

Ne nadarmo se doporučuje používat s koupeným telefonem pouze certifikované vybavení přímo od výrobce. Některé firmy už dokonce zašly tak daleko, že s kabely a nabíječkami od nespolehlivých výrobců si jejich telefony zkrátka nenabijete. Musíme ale uznat, že někdy si mobilní výrobci říkají za své příslušenství až nemorální částky, a tak je vidina ušetřené koruny na nabíječce od jiné firmy velmi lákavá.

nabijecka charger markus winkler unsplash
Sázka na nabíječky třetích stran se nemusí vždy vyplatit (ilustrační obrázek)

Pár naspořených korun se nicméně může zvrtnout v pořádný problém. To je případ microUSB nabíječky SWISSTEN CLT304. Česká obchodní inspekce v jejím případě zaznamenala vysoké riziko úrazu elektrickým proudem, a proto se rozhodla uložit zákaz dodávání výrobku na trh a nařídila okamžité stažení výrobku z trhu.

P1060447 1024x768 1
Nebezpečná nabíječka SWISSTEN CLT304

„ČOI u výrobku zjistila vysoké riziko úrazu elektrickým proudem až smrti spotřebitele tím, že se uživatel dotkne USB konektoru na těle výrobku, na kterém se objeví nebezpečné síťové napětí 230V v důsledku průrazu nedostatečné izolace mezi primární a sekundární částí výrobku. Dále objevila nevyhovující značení výrobku – nebylo uvedeno obchodní jméno a kontaktní adresa výrobce, kontaktní adresa dovozce a nebyla uvedena jmenovitá hodnota vstupního proudu,“ stojí ve zprávě České obchodní inspekce.

Pakliže jste majitelem či majitelkou této nabíječky, doporučujeme ji okamžitě přestat používat a pokud možno vrátit zpět prodejci. V případě, že nemáte možnost ji vrátit, je na místě ji odevzdat do sběrného místa k recyklaci.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

  1. Týden stará informace.

  2. Swistenn je předražená pekáč značka. Rádoby premium quality, ale ve skutečnosti těžká čína. Mám s nima velmi špatné zkušenosti.

  3. Swissten, Esperanza, Titanum (jedna firma) sa treba vyhnut – uplne to najlacnejsie co sa da na Alibabe najst, s ohladom vyhradne na cenu a nic ine, casto nebezpecne. Hlavne teda produkty na 220V alebo s Li-ion (Li-pol) baterkou. Rozne produkty na tuzkove baterky alebo uplne bez elektroniky budu asi v pohode. Ale nabijacku na mobil/notebook, varnu kanvicu, powerbanku… v ziadnom pripade – radsej priplatit par korun za znackovu.

    • Esperanza se stáří jako Polsko,sice čínský import ale jako Polsko.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).