ČOI varuje před nebezpečnou nabíječkou od Swisstenu. Může způsobit smrt

nabijecka charger markus winkler unsplash

Ne nadarmo se doporučuje používat s koupeným telefonem pouze certifikované vybavení přímo od výrobce. Některé firmy už dokonce zašly tak daleko, že s kabely a nabíječkami od nespolehlivých výrobců si jejich telefony zkrátka nenabijete. Musíme ale uznat, že někdy si mobilní výrobci říkají za své příslušenství až nemorální částky, a tak je vidina ušetřené koruny na nabíječce od jiné firmy velmi lákavá.

Pár naspořených korun se nicméně může zvrtnout v pořádný problém. To je případ microUSB nabíječky SWISSTEN CLT304. Česká obchodní inspekce v jejím případě zaznamenala vysoké riziko úrazu elektrickým proudem, a proto se rozhodla uložit zákaz dodávání výrobku na trh a nařídila okamžité stažení výrobku z trhu.

P1060447 1024x768 1
Nebezpečná nabíječka SWISSTEN CLT304

„ČOI u výrobku zjistila vysoké riziko úrazu elektrickým proudem až smrti spotřebitele tím, že se uživatel dotkne USB konektoru na těle výrobku, na kterém se objeví nebezpečné síťové napětí 230V v důsledku průrazu nedostatečné izolace mezi primární a sekundární částí výrobku. Dále objevila nevyhovující značení výrobku – nebylo uvedeno obchodní jméno a kontaktní adresa výrobce, kontaktní adresa dovozce a nebyla uvedena jmenovitá hodnota vstupního proudu,“ stojí ve zprávě České obchodní inspekce.

Pakliže jste majitelem či majitelkou této nabíječky, doporučujeme ji okamžitě přestat používat a pokud možno vrátit zpět prodejci. V případě, že nemáte možnost ji vrátit, je na místě ji odevzdat do sběrného místa k recyklaci.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku