Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Články » CodeRunner: Staňte se tajným agentem v originální hře (recenze)

CodeRunner: Staňte se tajným agentem v originální hře (recenze)

Otestovali jsme originální hru pro iOS, která vás donutí vyrazit do ulic, kde budete muset řešit všemožné úkoly v rámci tajné operace. Občas si budete připadat jako James Bond.

Toužili jste si někdy vyzkoušet život tajného agenta? Plížit se nočními ulicemi a sledovat hledanou osobu? Nabourat se do bezpečnostních kamer a získat fotky podezřelého? To vše a ještě mnohem vice vám umožní hra CodeRunner pro iOS, která na akci Game Developers Conference 2012 získala ocenění za originalitu a nápad.

Aktualizováno: Hra CodeRunner je dnes (sobota 24. března) zcela zdarma. Pokud si ji chcete vyzkoušet, máte nyní jedinečnou možnost :)

- - -

- - -

Hned v úvodu prozradím, že CodeRunner není hrou, kterou byste hráli v klidu domova, ale všechny úkoly budete řešit venku. Nemusíte se však bát, že budete muset jezdilt po republice, hra generuje úkoly v okruhu maximálně 300 metrů od místa prvního spuštění. Úkoly jsou zadávány na mapě, kterou si hra stahuje z internet a tudíž vše řešíte v ulicích, které znáte a kde se normálně pohybujete. Pro hraní je nutné mít aktivní datové přenosy, bez nich byste nemohli stahovat nové úkoly a další data.

- - -

Hned po spuštění hry vás uvítá intro, které vám ve zkratce představí organizaci, pro kterou pracujete a upozorní, že k hraní jsou nezbytná sluchátka, do kterých vám po celou dobu hraní virtuální kolega bude diktovat pokyny a informace o daném úkolu, díky čemuž nepotřebujete po celou dobu mít mobil v ruce. Jakmile se přiblížíte k místu kam máte dojít, dozvíte se, co máte udělat a jakým způsobem toho dosáhnout. Úkoly jsou jako vystřižené z filmu o Jamesu Bondovi – budete se nabourávat do mobilního telefonu pomocí BTS vysílače, prolamovat přístup do interních systemů, získávat průkazná videa a fotografie z bezpečnostních kamer, prodávat důkazní materiály reportérům nebo třeba sabotovat Wi-Fi hotspoty, díky kterým můžete být vystopování. Vše samozřejmě virtuálně, ale ve skutečném prostoru. 

- - -

- - -

Druhou částí hry je vytváření a vyhledávání tzv. Dead dropů, což jsou virtuální schránky, které jsou zabezpečené heslem a slouží k ukládání kopií souborů, které můžou využít jiní agenti k plnění misí, nebo získávání souborů od ostatních hráčů pro doplnění vlastní kolekce. Na výběr máte ze třinácti druhů, mezi kterými je bankomat, elektrická rozvodna, vysílací antény nebo třeba policejní stanice. Do detailů herního příběhu už nemůžeme hlouběji zacházet, protože bychom vás připravili o celou řadu překvapení, která pro vás hra má nachystané. 

Dohrání hlavní dějové linie zabere zhruba 2 hodiny čistého herního času, ale tím zábava zdaleka nekončí. Jakmile dokončíte hlavní úkoly, máte možnost si splněné mise zahrát znovu, ale řešit je jiným způsobem. Zatímco během hlavní hry jste se rozhodli řešit jeden úkol zničením daného vysílače, na druhý pokus úkol můžete provést nahráním požadovaných souborů na počítač na dané síti, volba je vždy jen na vás. Tím mimo jiné získáte další důkazný materiál a samozřejmě i vyšší hodnocení vaší virtuální postavy. 

- - -

Celkově mě hra velice zaujala a její koupi mohu jen doporučit. V současné době jsou v České republice registrováni tři agenti, ale věřím že díky slevě v App Store, kde se hra v tuto chvíli dá koupit za necelých 20 Kč, se počet hráčů rozšíří a povede se dále rozvést dějovou linii po dohrání hlavního příběhu. A až hru dohrajete ve dne, zkuste si do ulic vyjít v noci. Hra v tomhle případě dostává úplně nový rozměr; jen ale nezapomeňte na svou bezpečnost.

Jindřich Veselý

6 komentářů

 1. Mathew (neregistrovaný)

  Koupeno, staženo, večer to prubnu… podobnej typ her mě hodně baví a tohle vypadá na docela úlet.

 2. schumi (neregistrovaný)

  vyjde hra i na android ?

 3. Jindřich Veselý (neregistrovaný)

  SCHUMI: Vyvojari slibuji ze bude. Ale o zacatku vyvoje se zatim nikde nezminuji

 4. Jindřich Veselý (neregistrovaný)

  jinak pokud nekdo chcete porovnat vysledky, tak ucet na Game Center mam CZDIABLOLL

 5. Milan (neregistrovaný)

  Dokážu si představit, že by mě bavila verze upravená pro „úkoly“ s autem…po noční Praze by to mohla být docela sranda :)…nebo naopak u nás na venkově s kroskou po lesích… :)

 6. Jindřich Veselý (neregistrovaný)

  Milan: Uz byl polozen dotaz vyvojarum ohledne pridavani vlastniho obsahu (schvalenou lokalnim adminem), kde by se bud dalo dat na pevna mista, nebo upravit rozestupy mezi danejma ukolama. Zatim zadne vyjadreni od vyvojaru neprislo, tak uvidime :)

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel