Sledujte nás na YouTube

Coby Electronics uvede pět nových tabletů s Androidem 4.0

Známý výrobce mobilních zařízení Coby Electronics oznámil pět nových tabletů s operačním systémem Android od Googlu. Konkrétně se bude jednat o modely nesoucí názvy MID7042, MID8042, MID9042, MID9742 a MID1042. Jak již správně tušíte, tak první dvě číslovky v názvu udávají velikost úhlopříčky displeje v palcích. Srdcem všech tabletů se stane procesor Cortex-A8 s taktovací frekvencí 1 GHz. Společná bude i hodnota operační paměti, která činí rovný 1 GB. V další výbavě nebude chybět modul pro Wi-Fi, HDMI konektor a 32 GB interní paměti, kterou lze rozšířit za pomoci paměťových karet. Operačním systémem se stane již zmíněný Android a to v nejnovější verzi 4.0 Ice Cream Sandwitch. Za to si Coby bezpochyby zaslouží pochvalu. V současné chvíli neznáme konkrétní datum oficiálního představení, nicméně výrobce se nechal slyšet, že nové tablety budou k vidění na veletrhu CES, který se koná již v lednu příštího roku. Velkou neznámou zůstává i cena všech modelů, ale vzhledem k postavení firmy Coby na trhu s mobilní elektronikou lze očekávat, že bude velmi příznivá. 

-

Zdroj: Androidcentral

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *