Domů » Bleskovky » Co v rozhovoru prozradil šéf značky OnePlus? Tablet nechystáme, ale další smartphone všechny překvapí

Co v rozhovoru prozradil šéf značky OnePlus? Tablet nechystáme, ale další smartphone všechny překvapí

Ačkoliv společnost OnePlus na veletrhu CES nepředstavovala žádné novinky, její generální ředitel Carl Pei se v Las Vegas objevil a server Android Headlines s ním připravil rozhovor o současnosti i budoucích produktech.

  

I přes aktuálně probíhající právní spory v Indii Pei uvedl, že je velmi vděčný společnosti Cyanogen, bez jejíž pomoci by se OnePlus nedostalo tam, kde se aktuálně nachází. ROM s čistým Androidem, kterou společnost vypustila minulý týden, je určena především právě pro indický trh a i když je zatím plná chyb, OnePlus chce tímto krokem dát najevo, že na indické uživatele nezanevřela a bude je podporovat i nadále. Do své vlastní ROM nehodlá implementovat funkce z CyanogenModu, ale chce jít vlastní cestou a zaměřit se na snadnější používání. Přijde však o některé funkce, za nimiž stojí Cyanogen, například o aplikaci Camera Next.

  

Za úspěchem prvního modelu One (recenze) údajně stála velká dávka štěstí a také pozvánkový způsob distribuce s jednoduchou matematikou: Pokud se vám telefon líbí, doporučíte jej příteli. Telefon se líbil a společnost tak měla přehled o tom, kolik modelů je zapotřebí vyrobit. Později už vyráběla více kusů, než bylo poptáváno, díky čemuž si mohla ke konci loňského roku dovolit několik volných prodejů, s nimi se navíc máme v budoucnosti setkávat častěji. Současný model vstoupí definitivně do volného prodeje v době představení OnePlus Two, aby se vyprodaly všechny skladové zásoby. OnePlus také zvažuje prodej prostřednictvím mobilních operátorů, dříve než v roce 2016 to ale nebude.

  

Pei uvedl i některé chyby, kterých se společnost dopustila. Především podcenila počáteční zájem zákazníků a kvůli malým skladovým zásobám se dodací lhůty protáhly až na tři měsíce. Za krok vedle také Pei uvedl kontroverzní kampaň pro ženy, která se zvrtla v diskriminující soutěž krásy. Aktuálním problémem je obrovský růst společnosti a potíže v udržení soudržnosti zaměstnanců a jejich směřování společným směrem. OnePlus také tratí půl dolaru na každém kusu nedávno představené externí baterie, důvodem je použití Li-Pol akumulátoru větší kvality, než nabízí většina konkurentů, a agresivně nastavená cena. 

  

Pochopitelně nejzajímavější část rozhovoru se týká nadcházejících produktů, zejména příštího telefonu OnePlus Two. Datum jeho vydání se údajně již několikrát změnilo, aktuální plán představení je druhé nebo třetí čtvrtletí letošního roku. Společnost má z uvedení nástupce svého zabijáka vlajkových lodí strach, neboť očekávání jsou obrovská a tlak velký. Na otázku změny úhlopříčky displeje Pei odpověděl, že její velikost byla při vývoji několikrát změněna a že finální produkt lidi překvapí.

  

Pei zároveň popřel fámy o chystaném tabletu, podle jeho slov se na tabletech vydělat nedá. Smartphone je údajně zařízení naprosto pro každého a kdyby společnost začala s jiným produktem, neoslovila takové množství zájemců a nedosáhla by takové popularity. Ta samá slova platí pro chytré hodinky, ačkoliv v OnePlus mají pod pokličkou několik prototypů. Prozatím se ale nerozhodli, jak s nimi dále naloží.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Překvapí? Zase nebude mít (naše) LTE? :D

  Sorry, že s tím pořád otravuju (a budu dokud se o tom bude takto pořád psát) Někomu to může připadat možná trapné. Mně spíš přijde trapné, jak se pořád píše hromada článků o nějakém šitu (ano cokoliv, co stojí 10 tisíc + a nemá LTE je prostě šit, tečka) jako by to byla revoluce v mobilech. Zvláště pak, když si hned vedle přečtu o tom, že LTE pokrývá 93 % populace: [odkaz]

  Teď už se opravdu nemůže nikdo vymlouvat na to, že LTE bude někdy za 5 let. Je to postě pro každý top telefon velký hendikep. A ani cena to nemůže omluvit. Zvláště pak, když je mnohdy větší, než u zavedené konkurence.

  • Matteo (neregistrovaný)

   Dovolím si s Vámi souhlasit. Než jsem si pořídil telefon s LTE (nevlastního brášku O+O Oppo Find 7), měl jsem podporu 4G za dnes zbytečnou investici do budoucna. Ale ono tu je a je super. A telefon bez něj, ať už high-end nebo střední třídu pro každého, nemá cenu mít.

  • albru123 (neregistrovaný)

   Samozřejmě, že jakmile někdo už jednou LTE zkusil tak se jde těžko zpátky, ale ty přenosové rychlosti jsou vzhledem k nepřiměřeným FUP limitům našich operátorů úplně k ničemu, pokud to má stát rozumný peníz. Alespoň pro mě by mělo LTE smysl, kdybych bydlel v oblasti s horším pokrytím 3G, tzn. tam, kde se má dokrývat již LTE místo 3G. Těm co mají dokonalé pokrytí 3G nemusí na přítomnosti LTE tolik záležet. Sám mám nový telefon bez LTE a nijak toho nelituji, všechno je pořád dost rychlé.

  • Jaky si limit vyjednas, takovy ho mas.LTE vyuzivam, propalim mesicne kolem 30GB, nic me tedy nelimituje.

  • Souhlasím s Jirkou. Mám na tabletu 30 GB a nedělá mi problém, ho za měsíc využít. Vyjednat to taky nebyl takový problém. A to nemám žádnou super tajnou a nedostupnou nabídku.

   BTW: Jirko, jaký máš tarif?

  • Jo a co se týče FUPu… Je sice škoda, že nemáme třeba 100 GB za 2 stovky, ale že se LTE s 1,5GB FUP nedá pořádně využívat, není pravda.

   1. Přihlášení k BTS a odezva spojení jsou několikanásobně rychlejší. Takže první připojení (při pohybu, nebo prvním navázání spojení) probíhá na LTE rychleji, i když bude rychlost třeba jen 200 kbs. Rozdíl je i při 3G, ale oproti EDGE je to už opravdu hodně znát.

   Protože 2. ten, kdo nemá LTE telefon, je pro něho EDGE na většině republiky ta nejrychlejší síť, kterou si může dopřát. A to bych pak za LTE telefon prodal vlastní matku. :D

   3. Typický měsíční FUP 1,5 GB i na 3G vyčerpáš za 5 minut. Ale i na hodně pomalém EDGE to stihneš za 15 hodin. Takže jaké je řešení? Dobrovolně mít jen GPRS? S tím ale taky budeš 27 dní z měsíce bez internetu. Takže co? Vytáčené spojení..? Ne, tenhle argument je už dlouhé roky úplně špatně.

   Jde o to, že když se např. budeš chtít podívat na video na YouTube, které má 50 MB a trvá 5 minut, tak abys načekal na jeho načtení déle, než je jeho samotná délka. Každá vteřina se v tu chvíli počítá. A proto LTE. Ne abys mohl měsíčně přenést tisíce giga, ale abys na nic nečekal.

   5. A pak, říkal Jirka, kdo chce, dostatečný tarif si vždycky najde. ;)

  • Lukasi mam neomezeny tarif u O2, ovsem upraveny na miru , mimo tarify, ktere jsou v nabidce.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).