Domů » Bleskovky » Co je nového ve Windows Phone 8.1: Projekce obrazu na monitor

Co je nového ve Windows Phone 8.1: Projekce obrazu na monitor

V nejnovější verzi systému Windows Phone, která byla uvolněna v pondělí v rámci programu Developer Preview, se objevila velká spousta novinek, o kterých vás postupně informujeme v našem seriálu „Co je nového ve Windows Phone 8.1″. Jednou z novinek je i položka „Zobrazit mou obrazovku“, která se nachází v nastavení nebo mezi zástupci nastavení v akčním centru, prozatím však nebylo možné tuto funkci zprovoznit. To se však nyní mění.

 

Jak na to?

Microsoft vydal aplikaci pro počítače se systémem Windows pro příjem obrazu z mobilního telefonu. Spárování obou zařízení probíhá skrze microUSB kabel, po spuštění této aplikace a po vyvolání nabídky v nastavení mobilního telefonu „Zobrazit mou obrazovku“ potvrdíte volbu, že opravdu chcete povolit zobrazení obrazovky. Po té se na monitoru počítače objeví ten samý obraz, viditelný na displeji vašho telefonu. Prostředí lze ovládat myší, dotyk prstu na monitoru představuje kolečko, jehož barvu si můžete změnit v nastavení mobilního telefonu, zde lze také změnit chování projekce obrazovky v režimu na šířku.

   

Zkoušel jsem i odemknout připojený telefon dvojklikem se zapnutou funkcí odemknutí pomocí dvojitého poklepání (double tap to wake), na tento příkaz však obraz telefonu na monitoru nereaguje. Stejně tak nelze používat počítačovou klávesnici v režimu psaní, lze pouze klikat myší na jednotlivé softwarové klávesy. Pokud myší kliknete na jedno ze tři tlačítek pod displejem, mobilní telefon zavibruje.

    

Fullscreenové okno aplikace Project My Screen App lze zmenšit klávesou ESC, do režimu na celou obrazovku vás navrátí kombinace kláves levý ALT + Enter. Škoda, že aplikace neumí například zaznamenávat video, například pro prezentace vývojářů aplikací pro Windows Phone, nicméně lze tak učinit některou z aplikací třetích stran. Je možné, že se v budoucnu přidání podobné funkce dočkáme, stejně tak se spekuluje o budoucí podpoře bezdrátového připojení skrze Miracast u vybraných modelů Nokia Lumia s aktualizovaným firmwarem Cyan. Project My Screen App si můžete stáhnout z tohoto odkazu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

25 komentářů

 1. Refael (neregistrovaný)

  Jde to i na TV?

 2. Dominik Štolfa (neregistrovaný)

  Mohli jste kurva napsat že to nejede na Windows 7 ! Čekal jsem 20 minut že to najde a nic!

  • Max (neregistrovaný)

   Proč si tak sprostej? To neumíš myšlenku napsat normálně nebo jen chceš být v diskuzi za idiota co neumí číst?

 3. Matúš Ravas (neregistrovaný)

  Nefunguje.. nedá sa mi to spojiť.. v telefóne mi to zobrazuje iba že searching a to je vsetko..

 4. Dominik Štolfa (neregistrovaný)

  Co neumí číst??? Kde je napsaný že je to jen na Windows 8 popř 8.1 ??

  • Poprípade, vedieť, že Microsoft prestal podporovať WP 7 pri verzi 7.8.

  • To Kendal: pozri sa poriadne, tam ide o to že aplikácia je podporovaná len pre kombináciu W8.1 a WP8.1.

   Dominik Štolfa to chcel ale rozbehať na kombinácii W7 a WP8.1 čo zjavne nefunguje

  • Mohol to napísať zrozumiteľnejšie. Pod Windows 7 sa dá rozumieť veľa vecí.

  • ako zrozumiteľnejšie? veď napísal Windows nie Windows Phone. Čo ti mal napísať? kompletne číslo verzie kernelu spolu s celým zdrojákom?

 5. Ja som asi debil, ale nejde mi to a pritom mám 8.1 Update 1 a WP 8.1 ani mi to nečítá …

 6. Pre autora článku: na prepínanie medzi fullscreen a window je možné použiť aj klávesu F.

  Ale inak toto som práve už dlhšie hľadal, ako tú funckiu využiť

 7. Pro všechny, kterým to nejde… stačí otevřít správce zařízení a smazat ovladače Nokia. Odpojit a znovu připojit telefon a mělo by to jít. U mě to fungovalo. Zde je odkaz (eng).

  [odkaz]

 8. Omlouvám se, ale nehoďte pár důvodů,k čemu to lze použít, popř. využít mimo profesionální sféru (prezentace při školení, apod…). Nejsem proti, ale nenapadá mě využití… Díky!

  • m08 (neregistrovaný)

   No. To je tak, že ne každý využije všechny aplikace. A k čemu to teda je? Odpověděl sis sám.

  • Třeba hraní her na větším displeji.

  • Je to právě pro prezentace, předvádění, školení…

   Jakožto vývojář občas prezentuji své práce. Takto to můhu ukázat celému sálu na projektor.

 9. Oprava: nahoďte

 10. Daniel (neregistrovaný)

  V pohode funguje aj na Windows 7. Nechápem čo riešite. [odkaz]

 11. Já se to pokouším rozchodit na W7 64bit a prd- nefunguje. Takže kdo ví jak to je…

  • O odinstaloval jsi všechny (je potřeba úplně všechny) předchozí ovladače na Lumii?

  • jj, i ty skryté. Nevím, no, asi to oželím. Stejně jsem zjistil, že se texty nedají psát přes klávesnici, takže k tomu, k čemu jsem to chtěl, to nepoužiju…

 12. Dan (neregistrovaný)

  Pokud k tomu musí být počítač s nainstalovaným ovladačem, tak je to k ničemu. Potřebuji připojit telefon k TV nebo projektoru a „prezentovat“ a ne ještě tahat počítač. Proč něco dělat jednoduše, když to jde složitě.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).