Čínští hackeři uvolnili jailbreak pro všechna zařízení s iOS 8.1

Operační systém iOS je známý svou uzavřeností, která je mnohdy propírána v diskuzních fórech a řada uživatelů ji považuje za klíčový nedostatek. V minulosti to majitelé jablečných zařízení řešili nástrojem pro jailbreak, proti kterému však Apple rázně zakročil a s každou další verzí mobilního systému bylo stále těžší implementovat tuto softwarovou úpravu. Pro čínský tým hackerů Pangu to znamenalo výzvu, která eskalovala jejich jailbreak nástrojem pro všechna zařízení s iOS 8.1.

 

Pokud už nyní začínáte žhavit algoritmy Googlu s dotazy na vyhledání aplikace, doporučujeme ještě nějaký čas vyčkat. První překážkou se může stát instalační průvodce (zatím pouze pro Windows) v čínštině a chybějící podpora budoucích OTA aktualizací. Mezi další nevýhody patří dočasná absence obchodu s neoficiálními aplikacemi Cydia (přístup do zařízení je možný pouze skrze SSH). V neposlední řadě je též vhodné upozornit na možnost malwaru, který obsahovaly dřívější verze nástrojů pro jailbreak. Pokud se ani tak nenecháte odradit, mějte na paměti, že instalaci vždy provádíte na vlastní riziko a v případě poškození nelze uplatnit nárok na záruku.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

4 komentáře

 1. Tituss (neregistrovaný)

  Vyskusane, funguje :p

 2. zune85 (neregistrovaný)

  a načo ? zmenu ikoniek ? či kradnutie ?

  skôr to druhé to je v číne národný šport

  • king125kg (neregistrovaný)

   Do toho sa nestaraj. Ja som to chcel urobiť na iphone tiež kvôli absencii istých apps na jablkoidnom stóre a sandboxe, ktorý ma neskutočne na ios sral. Ale už mi to tak moc nevadí. Ale aj to kradnutie apps je fajn, keď už človek vysolí za tú tehlu toľké prachy hahahaha…

 3. Stoni (neregistrovaný)

  Udělal sem jailbreak iOS 8.1 na iPad mini všechno šlo v pohodě ale asi obsahuje dost chyb hodně často se že stává brouzdání internetem padá během hodiny se to stane aspoň 5krát a taky se mě zdá že iPad dost zpomalil ale nevím to jistě jestli to je tím jailbreakem.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *