Domů » Články » Chytré ponožky, inteligentní zubní kartáček, 3D tiskárna na jídlo a další zajímavosti z CESu

Chytré ponožky, inteligentní zubní kartáček, 3D tiskárna na jídlo a další zajímavosti z CESu

Náramek na opalování, chytrý zubní kartáček, inteligentní ponožky, kapesní posilovna, čip pro správné držení těla, termokamera pro iPhone a 3D tiskárna na jídlo. Zajímavé gadgety, které byly představeny na letošním veletrhu CES.

Shrnutí novinek letošního veletrhu CES jsme přinesli v tomto článku. Na veletrhu se ale samozřejmě objevila velká spousta dalších zajímavých produktů, které neuvedli velikáni jako jsou Samsung, ASUS, Lenovo, LG a další. Aby neupadly v zapomnění, přinášíme vám informace o těch nejzajímavějších v tomto článku. Jedná se zejména o nositelná zařízení, tzv. wearables, ale svoje místo zde má i termokamera pro iPhone a také tiskárna cukrovinek.

Netatmo June

Fitness náramků a hodinek bylo na veletrhu k vidění velké množství, ovšem žádný z nich neměl ambice stát se vaším asistentem při opalování. Výrobek je zaměřený především na ženy, o čemž svědčí jeho design, připomínající spíše šperk. Společnost Netatmo je především výrobcem meteostanic, do tohoto náramku implementovala monitor UV záření a přichystala doprovodnou aplikaci pro váš iPhone, která vám poskytne přehled o času stráveném na slunci a oznámí, že se již vystavujete slunci příliš.

  

V závislosti na typu pleti vám dokonce spočítá doporučenou maximální denní expozici na slunci. K dispozici bude ve druhém čtvrtletí letošního roku v USA za cenu 99 USD (2 000 Kč).

JUNE by Netatmo

Sensoria

Přesouváme se do kategorie chytrých ponožek, které na svět přivádí společnost Sensoria. Jsou vybaveny senzory, které sledují váš počet kroků, jejich frekvenci a také délku. Kromě toho dokáží poznat, zdali správně našlapujete a neničíte si při běhu nebo chůzi chodidla. K ponožkám dostanete Bluetooth pásek, který upnete na holeň a díky němu můžete přenášet informace skrze Bluetooth do smartphonu.

  

Připravena je aplikace pro chytré telefony s operačním systémem Android, iOS a Windows Phone 8. Ponožky se začnou prodávat v balení čtyř párů za cenu 200 USD (4 000 Kč) v březnu letošního roku. Společnost Sensoria rovněž předvedla inteligentní podprsenku Fitness Bra, která měří rychlost pohybu, tep a umí poslat do smartphonu informace o spálených kaloriích a pravidelnosti dechu.

Introducing Sensoria Fitness Smart Sock Tracker

Tao Wellness

   

Pokud nemáte čas nebo chuť běhat s ponožkami nebo podprsenkou Sensoria, možná vás zaujme kapesní posilovna celého těla Tao Wellness. Uvnitř této krabičky, která na první pohled připomíná počítačovou myš, je tlakoměr, měřič tepu a akcelerometr. Působením tlakové síly na tuto krabičku posilujete různé skupiny svalů, se cvičením vám pomůže aplikace pro operační systém Android, která vám zároveň nabídne i několik her, které vám posilování zpříjemní. Do toho vám aplikace počítá spálené kalorie a dokonce zvládne monitorovat pohyby, které provádíte během spánku. Cena Tao Wellnes nebyla výrobcem prozrazena.

Kolibree 

Ani vaše zuby neuniknou všudypřítomné elektronice a sociálním sítím. Tento zubní kartáček je osazen velkým množstvím senzorů, které analyzují čištění vašich zubů a prostřednictvím Bluetooth o něm podají svědectví ve vašem chytrém telefonu s Androidem nebo iOS. Data obsahují informace o délce čištění, analýzu vašich pohybů a zvyků a nakonec správnost vašeho úsilí ohodnotí známkou.

  

Výsledky lze sdílet v rámci jedné aplikace s celou rodinou, takže rodiče dětí mohou mít přehled o tom, jak si zuby čistí jejich děti. Kartáček je vodotěsný a bezdrátově nabíjený skrze stojánek. Na trh má přijít v třetím kvartále letošního roku za cenu začínající na 99 USD (2 000 Kč)

Lumo Lift

Lumo Lift je malý čip, který vám pomáhá udržovat správné držení těla. Jedná se o doplněk, které můžete nosit díky magnetickému klipu na oblečení nebo jej třeba schováte pod košili. Stačí jej připnout na hrudník a spárovat s chytrým telefonem. Do něj pak dostáváte skrze aplikaci informace o tom, abyste seděli zpříma, stáli rovně a nehrbili se. V případě porušení disciplíny Vás  čip upozorní vibrací.

  

Lumo Lift je projekt, který je podporován kolektivním přispíváním, přičemž potřebná částka 200 000 USD (4 miliony Kč) již byla díky 2700 přispěvatelům překročena. Výroba by tak měla brzy začít, cena pro získání vlastního Lumu Lift činila 69 USD (1 390 Kč), dá se předpokládat, že cena za zařízení bude v prodeji podobná.

Présentation Lumo Lift

Flir One

Flir One je jednuše termokamera pro váš iPhone. Je to kryt s poměrně masivní bradou, ve které je ukryta mimo jiné i 1 400 mAh baterie. Tento kryt nasadíte na svůj iPhone a můžete jej využívat jako termokameru.

  

Kryt se bude prodávat v několika barvách a prozatím pouze pro iPhone, přičemž se počítá i s výrobou pro některé vybrané modely s OS Android. Cena bude začínat na 350 USD (7 000 Kč).

ChefJet

Opouštíme oblast nositelných zařízení a přecházíme do oblasti potravinářského průmyslu. Společnost 3D Systems představila na CES 3D tiskárnu na jídlo. Ta nese pojmenování ChefJet a vyrábí se ve dvou verzích, přičemž obě se hodí především pro tisk cukrovinek různých příchutí, záleží pouze na vámi zvolené náplni. Levnější verze tiskne pouze monochromatické bonbony, ChefJet Pro pak sladkosti, které hrají všemi barvami.

  

Tato novinka má ambici stát se nejen revolučním nástrojem pro použití ve velkovýrobně cukrovinek, ale rovněž může posloužit například jako tiskárna běžného jídla v kosmonautice. Základní model ChefJet vyjde na 5 000 USD (100 000 Kč), na verzi tisknoucí barevné bonbony pak dvojnásobek.

3D Systems Product Announcement at CES 2014

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Haluska (neregistrovaný)

    Chytrý trenky nebudou? Že by třeba hlídaly délku ochlupení s funkcí share to Facebook, případně upozornily, kdy má člověk zastřihovat.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).