Domů » Bleskovky » Chytrá domácnost „level primátor“. Zdeněk Hřib Petřínskou rozhlednu rozsvěcí přímo ze svého mobilu

Chytrá domácnost „level primátor“. Zdeněk Hřib Petřínskou rozhlednu rozsvěcí přímo ze svého mobilu

Pražský primátor Zdeněk Hřib se na Instagramu pochlubil speciální mobilní aplikací, díky které může ze svého telefonu na jedno kliknutí měnit barevné nasvícení Petřínské rozhledny. Ná výběr má z celé řady předdefinovaných scén – kromě české státní vlajky je to například i ta francouzská, britská, slovenská, polská, německá nebo rakouská. Je více než pravděpodobné, že mu aplikace nabízí i další scény s přednastavenými scénáři pro nasvícení.

Soudě dle dalších ikon ve spodní liště aplikace primátor dále může nastavit i vlastní barvu a případně i regulovat intenzitu nasvícení. Po grafické stránce aplikace vypadá hodně jednoduše, nicméně v tomhle případě je důležitá především funkčnost. S nadsázkou se tak dá říci, že zatímco většina z nás si z mobilu ovládá tak maximálně chytré žárovky, Zdeněk Hřib může rovnou rozsvěcet celou Prahu… na Google Play a AppStore tenhle nástroj ale rozhodně nehledejte :-)

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

2 komentářů

  1. Sorry za nepřesné informace, které redakce odvozuje z mojeho skrýnšotu. Pod tím černým obdélníkem mám ještě ovladač na vypnutí tý koróny, ale tu vypneme až příští rok na podzim. OK? … [joke]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).