Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Chystaný Snapdragon 875 pořádně zvedne nejen rychlost nabíjení, ale i cenu

Chystaný Snapdragon 875 pořádně zvedne nejen rychlost nabíjení, ale i cenu

Qualcomm bude mít v druhé polovině letošního roku pořádně napilno. V prosinci by měl představit čipset Snapdragon 875 pro nejvýkonnější smartphony příštího roku, ještě předtím však zřejmě uvede vylepšený aktuální Snapdragon 865+. Ten se dostane do letošních podzimních vlajkových lodí, které nejčastěji ponesou logo Samsungu.

Qualcomm Snapdragon 865+

I když se původně spekulovalo, že Qualcomm letos „pluskovou“ variantu Snapdragonu 865 nechystá, pravděpodobně došlo k přehodnocení situace. Alespoň to tvrdí obvykle dobře přesný informátor Ice Universe, podle něhož hodlá polovinu produkce těchto čipsetů uzmout pro vlastní potřeby Samsung. Snapdragon 865+ údajně najdeme v celé řadě Galaxy Note 20, v ohebných telefonech Galaxy Fold 2 a Z Flip 5G a také v tabletech řady Galaxy Tab S7.

Zatím není jasné, zda bude Snapdragon 865+ pohánět všechny varianty výše uvedených zařízení, do Evropy totiž Samsung obvykle dodává vlajková zařízení s vlastními čipsety Exynos.

Qualcomm Snapdragon 875

Zatímco Snapdragon 865+ patrně přinese pouze vyšší takty procesorových a grafických jader, připravovaný Snapdragon 875 má být od základů nový čipset. Těšit se můžeme na vysoký výkon, moderní 5nm proces a integrovaný 5G modem. Podle informátora Digital Chat Station se navíc máme těšit na podporu ultrarychlého nabíjení výkonem až 100 Wattů.

snapdragon 765 3

Všechny výše uvedené novinky vypadají velmi lákavě, ovšem Qualcomm si je nechá řádně zaplatit – zatímco za současný Snapdragon 865 si řekne o cca 150 – 160 USD (asi 3 600 – 3 800 korun), nový Snapdragon 875 prý nacení na 250 USD (asi 6 tisíc korun). Pokud se tato informace zakládá na pravdě, můžeme v příštím roce počítat s dalším mezigeneračním zdražováním vlajkových smartphonů a ještě častějším využíváním slabších čipsetů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments