Domů » Bleskovky » Chystaná vlajková loď Xiaomi uniká na prvních snímcích: Evoluce po drastické dietě

Chystaná vlajková loď Xiaomi uniká na prvních snímcích: Evoluce po drastické dietě

Ve čtvrtek se koná tisková konference společnosti Xiaomi, na níž má být údajně představen tabletofon Redmi Note 2 a je možné, že odhalení se dočká i nástupce aktuální vlajkové lodě Xiaomi Mi4. Čínský výrobce již několik dní na novinku láká na sociálních sítích, nejčastěji skloňovaným slovem je výraz „tenký“.

Na internetu se nyní objevilo několik údajných snímků chystaného modelu, které odhalují, že novinka možná nebude tak revoluční, jak se může z teaserů zdát. Telefon na obrázku vypadá z čelní strany prakticky stejně jako Mi4, výjimkou je snad jedině čočka čelního fotoaparátu, která se posunula více do středu zařízení.

  

Spuštěný benchmark AnTuTu odhaluje, že telefon bude pohánět stejný Qualcomm Snapdragon 801, displej se však podle předchozích spekulací mírně zvětší. Jeho rozlišení ale patrně zůstane na Full HD, ačkoliv předchozí spekulace hovořily o Quad HD.

    

K největší změně má dojít zejména v tloušťce zařízení, která se má zastavit na 5,1 mm, což je jen o několik desetin více než v případě dosavadního rekordmana Vivo X5 Max. Vzhledem k tomu, že toto zařízení bude zřejmě pouze tenčím evolučním modelem, je možné, že nakonec neponese jméno Mi5, ale Mi4S, jak naznačuje kvíz na přímo na stránkách výrobce. Očekávána cena telefonu je na úrovni 2 299 Yuanů (8 800 Kč bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

11 komentářů

 1. Martin P. (neregistrovaný)

  Můžu hádat základní verze 16GB bez slotu na SD a zbytečného LTE v ČR již od 12000,-

  Vypadá to hezky , jen ten HW je prostě na míru ČLR trhu.

 2. Dole ty fotky připomínájí jinou značku founu, ale to je fuk, nahoře je finálka ? Nevypadá to špatně

 3. Vsadíme se, že to nebude mít evropské LTE? Rejže… :D

 4. Ondřej Gardavský

  Evropské LTE ano, ale ne na 100% – frekvenční pásma 1800 MHz a 2100 MHz, která byla pro FDD LTE přidělena některým čínským operátorům, používá i spousta evropských operátorů. V ČR hojně využívaná pásma 800 MHz a 900 MHz bohužel ne, tato pásma nejsou (až na výjimky) pro LTE používána ani v ČLR ani ve zbytku Asie či jižní Americe, což jsou další trhy, na které se Xiaomi kromě toho domácího zaměřuje…

  • Ježíši, tyhle kecy (bez urážky) o tom jak to MÁ evropské LTE, ale JEN tomu PÁR frekvencí chybí. Prostě když to nemá 800 Mhz, tak to prostě žádně LTE NEMÁ. Na 800 MHz běží (a bude běžet) 80 % procent republiky. Ostatní frekvence jsou jen vykrejvačka ve městech a to jen tam, kde 800 už nestačí na provoz a přidají se k ní i další frekvence.

  • Martin P. (neregistrovaný)

   Na 800MHz běží víc než 50 střední a západní Evropy. Pro kus se člověk podívá na frekvence v Německu nebo Rakousku je to stejně jako plán u nás.

 5. Martin P. (neregistrovaný)

  -v severní Americe mají 700, 750, 800, 850, 1900, 1700, 2100, 2500 a 2600 MHz

  -v Evropě 700, 800, 900, 1800, 2600 MHz

  -v Asii má 1800, 2300 a 2600 MHz

  S tím že v okolních západních zemích se používá ( žádnej test, nebo pilotní provoz) ve většině 800,1800,2600 FDD

 6. orgasmic (neregistrovaný)

  Pochybuji, ze jejich vlajkova lod bude mit stary chipset.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).