Domů » Bleskovky » Chybí vám na mobilních Windows Prisma? Stáhněte si alternativní aplikaci Vinci

Chybí vám na mobilních Windows Prisma? Stáhněte si alternativní aplikaci Vinci

Pokud se na vašich sociálních sítích zjevují fotografie vypadající jako ze štětce slavného malíře, patrně vaši kamarádi používají hit poslední doby, aplikaci Prisma. Ta je k dispozici pro systémy Android a iOS, avšak objevila se i alternativa pro mobilní Windows. Jmenuje se Vinci a funguje vážně skvěle.

vinci-windows-10-mobile-destacado

Obě aplikace vypadají v zásadě stejně, a podobně i fungují – pořídíte fotku nebo ji vyberete z galerie a aplikujete na ni jeden z mnoha „filtrů“. Následně proběhne rozklad fotografie na prvočinitele a její znovusložení podle určité šablony, přičemž výpočet probíhá v cloudu s pomocí neuronové sítě. Alespoň takto to tvrdí ruští tvůrci aplikace Vinci, kteří na ní spolupracovali s vývojáři aplikaci oblíbené ruské sociální služby vKontakte.

Ve srovnání s Prismou je aplikace mnohem rychlejší, avšak není možné volit úroveň úpravy – buď máte originální, nebo překreslený snímek; nic mezi tím. Filtrů je zhruba dvacítka, přičemž každý má reprezentovat nějaký umělecký styl. Vývojáři navíc testují další a brzy je pustí do ostrého provozu. Aplikace Vinci je zdarma (odkaz pro stažení), bez reklam a funguje jak na Windows 10 Mobile, tak na Windows Phone 8.1.

Vinci
Vinci
Autor: ‪"V Kontakte" Ltd.‬
Cena: Kostenlos

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
38 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments