Domů » Bleskovky » HTC nikdy nezmizí. Příští rok bude pro společnost velmi vzrušující, tvrdí šéfka společnosti

HTC nikdy nezmizí. Příští rok bude pro společnost velmi vzrušující, tvrdí šéfka společnosti

Na letošní rok nebude HTC vzpomínat v dobrém. Po krátké epizodě, kdy byla společnost v zisku, přišel opět pád do červených čísel, výrazný pokles ceny akcií a také výměna na nejvyšším ředitelském postu. Do čela se postavila spoluzakladatelka HTC Cher Wang, avšak ani za jejího vedení se situace příliš nezlepšila. Sloupkař deníku Reuters Robyn Mak dokonce nedávno tchajwanskou firmu zařadil do výběru značek smartphonů, které by nemusely přežít příští rok; dalšími jsou Sony a BlackBerry.

  

Cher Wang se proti jeho slovům ohradila a uvedla, že značka HTC ze světa smartphonů nikdy nezmizí. Podle jejích slov trh se smartphony bude růst, neboť technologie jdou neustále kupředu, a HTC je na růst trhu dobře připraveno. V příštím roce hodlá představit více vlajkových telefonů se zaměřením na specializované trhy a také spousty dalších novinek. Wang dokonce údajně převzala vedení v oblasti technologií, a to nejen ve vývoji smartphonů, ale také u virtuální reality.

  

Tu má v příštím roce představovat náhlavní souprava Vive, kterou HTC připravuje společně s herním gigantem Valve. Virtuální realita od HTC by měla být komerčně dostupná v dubnu příštího roku. Kromě toho je očekáváno uvedení na trh několikrát oddalovaného náramku, který vzniká ve spolupráci s výrobcem oblečení Under Armour. Rok 2016 má být podle Cher Wang velmi vzrušující, doufejme tedy, že se firma poučila z minulých chyb a má skutečně v rukávu zajímavé portfolio produktů, které ji dostane zpět do černých čísel. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
29 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments