Domů » Bleskovky » Chargeboard: Dobijte si iPhone jízdou na skateboardu

Chargeboard: Dobijte si iPhone jízdou na skateboardu

Dnes tu máme další projekt, který si vzal na paškál slabou výdrž mobilních zařízení a nabízí originální řešení, jak svému přístroji výdrž prodloužit. Po bizarním projektu, kdy elektrickou energii vytváří uživatelovo žvýkání, tu máme zábavnější metodu – nabíjení telefonu jízdou na skateboardu (přesněji na longboardu).

S tímto projektem přišel nizozemský student Akademie umění a designu v Rotterdamu Bjorn van den Hout. V podstatě se nejedná o nic jiného, než o dvě dynama připevněná na podvozek longboardu, která převádí kinetickou energii z koleček na energii elektrickou. Tou je pak možné v tomto konkrétním případě dobíjet iPhone 4 nebo 4S nebo jakékoliv jiné zařízení skrze USB 2.0 port. Energie je v logboardu akumulována, tudíž není nutné při dobíjení na longboardu jet, k tomu není konstruován.

 

Jedna hodina jízdy má dodat dostatek energie k úplnému dobití telefonu, vestavěný akumulátor pojme až 8× více energie, než je k nabití telefonu zapotřebí. Tento upravený longboard dokonce obsahuje vestavěný reproduktor, tudíž je možné po připojení iPhonu skrze systémový konektor nebo libovolného zařízení skrze 3,5mm jack poslouchat nahlas hudbu. Chargeboard je pouze maturitní projekt a aktuálně se nachází ve stádiu prototypu, nicméně jeho autor se nebrání jeho rozvíjení, bude-li mít nějaký subjekt zájem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

 1. Normálně se k obsahu článku až tak nevyjadřuju, ale z nadpisu je zřejmé, že jde o zařízení pouze pro iPhone , ale pak v článku je zas zmíněno, že je vlastně pro všehny telefony. Jako by byl iPhone a pak ostatní telefony. Zavání to reklamou. iPhone je jen jedna ze značek, neni iPhone a ti druzí.

  • lerion (neregistrovaný)

   Nadpis je (již tradičně na tomto serveru) zavádějící. Ale faktem je, že kromě klasického USB portu to právě má 30-pin Apple konektor.

   Škoda, že kompatibilní iPhone se už ani nevyrábí…

 2. Proč takové pí.oviny nevymýšlejí i majitelé dlaždic nebo androida ?

  Po budíku s vůní vepřového a nebo apk kde se platí !! za odložení buzení je to zase další věc proč jsou ovce stále víc a víc k smíchu okolí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).