TOPlist

Český T-Mobile získal na MWC v Barceloně ocenění za nejlepší mobilní síť

t mobile 5g sit
  • České zastoupení operátora T-Mobile převzalo na veletrhu MWC ocenění za nejlepší síť
  • Soutěž vypsala firma Ookla, která stojí za oblíbeným testem rychlosti Speedtest
  • T-Mobile získal cenu za nejlepší mobilní síť, nejrychlejší mobilní síť a nejlepší pokrytí

T-Mobile Česká republika dostal na veletrhu MWC v Barceloně cenu od americké společnosti Ookla, která provozuje oblíbený test rychlosti internetového připojení Speedtest. Magentový operátor pokořil své dva soky z tuzemského trhu – O2 a Vodafone – ve všech třech kategoriích: nejrychlejší mobilní síť, nejlepší pokrytí a obecně nejlepší síť.

Cenu v Barceloně převzali od firmy Ookla manažeři rozvoje mobilních sítí T-Mobile Otakar Mráz a Endre Miklós. Hodnocení kvality pokrytí sítě vychází z více než 32 milionů měření dostupnosti T-Mobile mobilní sítě na téměř 207 tisících místech po celém území ČR.

„Ocenění Speedtest Awards, které uděluje společnost Ookla, je elitní označení vyhrazené pro nejrychlejší a nejvýkonnější operátory pevného širokopásmového připojení a mobilních sítí na celém světě. S potěšením předáváme společnosti T-Mobile ocenění za nejrychlejší mobilní síť, nejlepší mobilní pokrytí a nejlepší mobilní síť v České republice. Toto ocenění je důkazem výjimečných výsledků ve 3. a 4. čtvrtletí roku 2022, které vycházejí z důkladné analýzy testů provedených společností Ookla z podnětu spotřebitelů pomocí nástroje Speedtest,“ prohlásil k ocenění Doug Suttles, generální ředitel společnosti Ookla.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku