Domů » Bleskovky » Česká služba Postisimo: Posílejte pohlednice ze svých chytrých telefonů

Česká služba Postisimo: Posílejte pohlednice ze svých chytrých telefonů

Minulý týden byla oficiálně představena nová česká mobilní aplikace Postisimo, která umožňuje zaslat klasickou papírovou pohlednici z mobilních telefonů s operačním systémem iOS či Android. Pohlednici je možné vytvořit z jakékoliv fotografie a odeslat odkudkoliv, kde je k dispozici připojení k internetu. Aplikace vám tak může posloužit i na dovolené, kdy můžete prarodičům poslat klasickou pohlednici s vlastní fotografií klidně i z hotelového baru.

Postisimo - Send postcard quick and easy (ENG version)

Už tak není potřeba chodit po obchodech, vybírat vhodný motiv na pohlednici a následně zjišťovat hodnotu poštovní známky, která je potřeba. Postisimo totiž má jednotný ceník pro celý svět – nezáleží odkud ani kam pohlednici posílate, cena bude vždy 29 Kč. Za tuto cenu bude pohlednice vytištěna a doručena. „Okamžitě po zaplacení jde pohlednice do tisku. Poté ji obratem zašleme na zvolenou adresu. Lidé se proto již nemusejí bát, že jejich pohlednice z dovolené dorazí do schránek až po návratu domů,“ říká Pavel Kalčev, marketingový ředitel společnosti iGATE, který zároveň garantuje doručení do 3 pracovních dnů.

    

Práci s aplikací by měl zvládnout v podstatě kdokoliv. Vše začíná výběrem fotografie. Fotografii můžete různě natáčet či zvětšit, zároveň můžete vybrat orámování fotografie. V současné době jsou rámečky pouze v několika barvách, ale v budoucnu by se měly objevit například vánoční motivy. Po výběru a úpravě fotografie je možno napsat vzkaz nebo jiný text, který má být na pohlednici uveden.

Tento text může obsahovat maximálně 403 znaků. U textu si můžete zvolit libovolnou barvu písma a jeden ze čtyř fontů. Následně už jen stačí vyplnit adresu příjemce či jí vybrat z adresáře. Adresář v aplikaci bohužel není nijak  propojen s kontakty v telefonu. Pohlednic ale v dnešní době už tolik neposíláme a tak by neměl být problém si těch pár adres opsat.

    

V poslední fázi se vše odešle na server a zobrazí se výsledný náhled pohlednice. Pokud je vše v pořádku, stačí už jen zaplatit. Platba je možná pomocí platební brány PayU (takže je možno platit i platební kartou), brzy bude k dispozici i platba přes SMS a do prodeje by se měly dostat i přednabité vouchery.

   

Pokud tedy vyrážíte na dovolenou, nezapomeňte si aplikaci stáhnout a vyzkoušet. Nejen vaše prarodiče jistě potěší osobní pozdrav zaslaný klasickou poštou. A nestojí to o moc více námahy než poslat třeba e-mail či SMS.

- -

Tomáš Kápl

Fanoušek moderních technologií, který svůj volný čas i prostředky utápí v budování chytré domácnosti a věří, že jí jednou opravdu dokončí. Kromě toho hledá způsoby, jak efektivně pracovat s vlastním časem a automatizovat maximum rutinní práce.

9 komentářů

 1. JOhny (neregistrovaný)

  Líbí se mi to, na druhou stranu je škoda, že se to nedá napsat vlastní rukou, protože to je přeci jen něco co dělá z pohledů víc než jen SMS nebo účet za elektriku. Ale asi by to bylo už moc obtížné… snad maximálně na Note apod.

  • Touchnote umí rukou psaný text, ale to stejně na founech bez stylusu není moc efektivní, takže chápu, že tuto funkci to nemá.

 2. Tato aplikace se mi velmi zamlouvá. Jen škoda, že není nikde ke stažení mimo Google Play, chtěl bych si jí převést z *apk na *bar a pokud bude funkční tak na dovolené použít na BB Z10.

  Mohl by prosím někdo s Android zařízením udělat apk, a ten poslat klidně i emailem? Pokud je free, tak se nejedná o warez..

  Mockrát díky

  • Nejde o to, zda je aplikace placená nebo ne, ale o to, zda je s ní nakládáno v rámci smluvních podmínek nebo je s ní nezákonně manipulováno.

  • Kdyby se každý řídil tímto, tak neexistují žádné aplikace na BB10 a byla by nejspíš nelegální i podpora těchto konvertovaných aplikací.

  • Ne, tak to není. Jsou to smluvní podmínky Google Play [odkaz]

   _________

   „… Souhlasíte, že sami nebudete ani nepovolíte žádné třetí straně (i) Produkty kopírovat, licencovat, distribuovat, přenášet, měnit, přizpůsobovat, překládat, na jejich základě připravovat odvozená díla, dekompilovat, provádět zpětnou analýzu, převádět do strojového kódu či se jinak pokoušet získat jejich zdrojový kód, pokud není stanoveno jinak, (ii) provádět jakoukoli akci se záměrem obejít nebo prolomit zabezpečení či poskytnutá pravidla pro použití obsahu nasazená nebo vynucovaná jakoukoli funkcí (bez omezení zahrnující správu digitálních práv nebo funkci forward-lock) v Produktech, (iii) používat Produkty se záměrem přistoupit, kopírovat, přenášet, transkódovat či znovu přenášet obsah porušující jakýkoli zákon nebo práva třetí strany nebo (iv) odstraňovat, skrývat nebo měnit autorskoprávní oznámení, ochranné známky nebo jiná oznámení týkající se vlastnických práv společnosti Google nebo jakékoli třetí strany, které jsou uvedeny nebo obsaženy v Produktech.“

   _________

   Tohle nejsou licenční podmínky vývojáře. Jeho autorská práva jsou stále zachována (tj. nepřechází na GP). Pokud se vývojář rozhodne distribuovat aplikaci i jinak než přes GP, tak mu v tom nikdo nebrání. Stejně tak, když to třeba rovnou zabalí do .bar

   Takže tady jde prostě o to, že pokud byla aplikace stažena přímo z GP, tak není nic z toho licenčně povoleno.

   Ano, je to sice free aplikace, ale i to samo o sobě neznamená, že si autor přeje, aby se jeho zdrojové kódy nějak upravovaly (nebo jen zabalovaly) a používali i jinak, než tomu je při použití GP.

   Takže podporovat je je legální (to je jako kdybys vinil MS z toho, že si na Windows můžeš nainstalovat cracklou hru), ale je důležité, jak si k APK přišel.

   Jasně, že autor free aplikace se asi nedozví, že sis to pro svou potřebu stáhnul a přebalil do .bar (pokud to nebudeš nikde šířit), jen jsem chtěl upozornit na to, že to, že je aplikace zdarma, ještě neznamená, že si s ní můžeš dělat, co chceš…

 3. Fáčko (neregistrovaný)

  Postisimo je dobrej nápad, stejně tak jako další český projekt Capturio. Tak stále nechápu, proč jsou u článku o Postisimo obrázky projektu Capturio …

 4. Tazz (neregistrovaný)

  Já používám k plné spokojenosti Touchnote.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).