Česká služba Postisimo: Posílejte pohlednice ze svých chytrých telefonů

Minulý týden byla oficiálně představena nová česká mobilní aplikace Postisimo, která umožňuje zaslat klasickou papírovou pohlednici z mobilních telefonů s operačním systémem iOS či Android. Pohlednici je možné vytvořit z jakékoliv fotografie a odeslat odkudkoliv, kde je k dispozici připojení k internetu. Aplikace vám tak může posloužit i na dovolené, kdy můžete prarodičům poslat klasickou pohlednici s vlastní fotografií klidně i z hotelového baru.

Už tak není potřeba chodit po obchodech, vybírat vhodný motiv na pohlednici a následně zjišťovat hodnotu poštovní známky, která je potřeba. Postisimo totiž má jednotný ceník pro celý svět – nezáleží odkud ani kam pohlednici posílate, cena bude vždy 29 Kč. Za tuto cenu bude pohlednice vytištěna a doručena. „Okamžitě po zaplacení jde pohlednice do tisku. Poté ji obratem zašleme na zvolenou adresu. Lidé se proto již nemusejí bát, že jejich pohlednice z dovolené dorazí do schránek až po návratu domů,“ říká Pavel Kalčev, marketingový ředitel společnosti iGATE, který zároveň garantuje doručení do 3 pracovních dnů.

    

Práci s aplikací by měl zvládnout v podstatě kdokoliv. Vše začíná výběrem fotografie. Fotografii můžete různě natáčet či zvětšit, zároveň můžete vybrat orámování fotografie. V současné době jsou rámečky pouze v několika barvách, ale v budoucnu by se měly objevit například vánoční motivy. Po výběru a úpravě fotografie je možno napsat vzkaz nebo jiný text, který má být na pohlednici uveden.

Tento text může obsahovat maximálně 403 znaků. U textu si můžete zvolit libovolnou barvu písma a jeden ze čtyř fontů. Následně už jen stačí vyplnit adresu příjemce či jí vybrat z adresáře. Adresář v aplikaci bohužel není nijak  propojen s kontakty v telefonu. Pohlednic ale v dnešní době už tolik neposíláme a tak by neměl být problém si těch pár adres opsat.

    

V poslední fázi se vše odešle na server a zobrazí se výsledný náhled pohlednice. Pokud je vše v pořádku, stačí už jen zaplatit. Platba je možná pomocí platební brány PayU (takže je možno platit i platební kartou), brzy bude k dispozici i platba přes SMS a do prodeje by se měly dostat i přednabité vouchery.

   

Pokud tedy vyrážíte na dovolenou, nezapomeňte si aplikaci stáhnout a vyzkoušet. Nejen vaše prarodiče jistě potěší osobní pozdrav zaslaný klasickou poštou. A nestojí to o moc více námahy než poslat třeba e-mail či SMS.

- -

Autor článku Tomáš Kápl
Tomáš Kápl
Fanoušek moderních technologií, který svůj volný čas i prostředky utápí v budování chytré domácnosti a věří, že jí jednou opravdu dokončí. Kromě toho hledá způsoby, jak efektivně pracovat s vlastním časem a automatizovat maximum rutinní práce.

Kapitoly článku