TOPlist

Češi, aktualizujte své iPhony a Macy! Apple vydal urgentní bezpečnostní aktualizace

apple ios 16
  • Apple uvolnil bezpečnostní záplaty pro iOS 16 a macOS 13
  • Jde o nový způsob distribuce updatů bez nutnosti povyšovat na novou minoritní verzi
  • Podpora tohoto typu aktualizací byla oznámena v prosinci s příchodem iOS 16.2

Apple uvolnil nečekanou bezpečnostní aktualizaci mobilního a desktopového operačního systému. Konkrétně se jedná o rychlou opravu zabezpečení iOS 16.4.1 (a) & macOS 13.3.1 (a), kterou jablečný gigant doporučuje co nejdříve nainstalovat.

iOS 16 4 1 update

Oproti klasickým aktualizacím se rychlé aktualizace liší nejen velikostí, ale i zachováním původní minoritní verze. iOS 16.4.1 vyšel na začátku dubna a tento update přidává do označení pouze písmenko (a), které značí právě přítomnost rychlé opravy zabezpečení. Pro Apple je distribuce takového balíčku jednodušší nejen co se týče datové náročnosti, ale i samotné rychlosti sestavení a je jisté, že se s nimi v budoucnu budeme setkávat stále častěji.

macOS update
Bezpečnostní aktualizace pro macOS 13.3.1

Původně aktualizace vyšly už včera ve večerních hodinách, nicméně velké množství uživatelů mělo problém s ověřením instalačního balíčku. Šlo o problém, který Apple během dnešního dne odstranil a nyní už je instalace bezpečnostní záplaty plně funkční.

V případě, že vám na zařízení dostupnost aktualizace nebyla nabídnuta, můžete ji vyvolat ručně skrze nabídku Nastavení – Obecné – Aktualizace softwaru (platí jak pro iOS, tak i macOS).

Autor článku Roman Hálek
Roman Hálek
Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.

Kapitoly článku