Domů » Bleskovky » Certifikace odhaluje parametry nástupce Xiaomi Redmi Note

Certifikace odhaluje parametry nástupce Xiaomi Redmi Note

V půlce ledna představila společnost Xiaomi vybavené tabletofony Mi Note a Mi Note Pro, čínský výrobce ale nezapomíná ani na milovníky velkých úhlopříček, kteří mají hlouběji do kapsy. Čínská certifikace TENAA odhalila druhou generaci tabletofonu Redmi Note.

 
Vzhled Xiaomi Redmi Note 2 by se neměl příliš lišit od první generace

Spíše než o nový model se bude jednat o lehkou evoluci původního modelu (recenze), design je prakticky totožný, HD rozlišení na 5,5 palcích zůstane zachováno. Tabletofon má dostat nový čtyřjádrový procesor s taktem 1,2 GHz, patrně Snapdragon 410. Tomu má sekundovat 1 GB operační paměti, vnitřní paměť o kapacitě 8 GB bude možné rozšířit paměťovou kartou do velikosti 32 GB. Dvojice fotoaparátů má nabídnout rozlišení 13 respektive 5 megapixelů.

    

Tabletofon si má udržet rozměry 154 × 78,7 × 9,5 mm, hmotnost má oproti první generaci poklesnout ze 199 gramů na 188 gramů. Zařízení má přijít s Androidem 4.4 KitKat na palubě v mnoha barevných variantách – bílé, černé, oranžové, červené, žluté, modré, zelené a fialové. Cena je očkávána na úrovni 800 CNY, tedy asi 3 100 Kč bez DPH.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. pet (neregistrovaný)

    hlavne by to chtelo odstranit ty obri ramecky nad a pod displejem

  2. Sorry, ale to je očividný blábol. Stávající Redmi Note 4G má 2GB operační paměti RAM, rozšiřitelnost paměťovkami až do 64GB, hmotnost 189g. Běží taky na Androidu 4.4. Mluvit „o nástupci“ je teda zcela mimo. Chtělo by to napřed prověřit aspoň stávající fakty, než jen přepisovat články kdo ví odkud.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).