Domů » Bleskovky » CEO Xiaomi: Za 5 až 10 let budeme největším výrobcem chytrých telefonů na světě

CEO Xiaomi: Za 5 až 10 let budeme největším výrobcem chytrých telefonů na světě

Společnosti Xiaomi se nenadarmo přezdívá „čínský Apple“ – jsou na trhu teprve pár let, ale už dokázali předběhnout mnohem starší konkurenci se zvučnějšími jmény jako LG, HTC, Lenovo, Sony a další. Xiaomi si momentálně drží místo třetího největšího výrobce chytrých telefonů, což je zvláště úctyhodný výkon vzhledem k tomu, že obchodují oficiálně pouze na Asijském trhu.

Hlava společnosti Lei Jun patří mezi nejbohatší muže Číny a kromě peněz mu nechybí ani sebevědomí, jelikož se nechal slyšet, že v rozmezí 5 až 10 let hodlá svou společnost dotáhnout na celosvětovou jedničku na trhu a strčit do kapsy i giganty jako je Samsung a Apple. Prozradil také, že ještě nějakou dobu plánuje držet business pouze na domácím zázemí a vstoupí na globální trh prý až po dosažení prvního místa. Co k tomu dodat. Jsou to odvážná rčení, nicméně Xiaomi je skutečně velice progresivní firmou a pokud si udrží dosavadní tempo, jejich plán na ovládnutí světa nebude až tak vzdálený od reality.

Ruslan Botsyurko

Lékař, fotograf, redaktor, DJ, webdesigner, nevyléčitelný perfekcionista a bezmezný nadšenec do všech možných technologií, který od malička běhá po světě se šroubovákem (no dobrá, nyní spíše se skalpelem :)) a snaží se přijít na to, jak věci kolem fungují.

5 komentářů

 1. fsh (neregistrovaný)

  při současném vývoji budou za deset let už chytré mobilní telefony nahrazeny něčím naprosto jiným :D

  • vlada (neregistrovaný)

   A CEO uz nebude CEO, nybrz si bude uzivat zaslouzeny odpocinek nekde v karibiku. Tyto prohlaseni maji vyznam pouze v soucasnosti jako levna reklama pro posileni znacky.

 2. Johny (neregistrovaný)

  S takovym ménem asi sotva :D

  • No čo, Hyundai vás naučil, že sa nevyslovuje Huyndai, ale Hjondé, tak sa naučíte aj Šaomi ;)

   To len také malé podrypnutie. Vždy sa divím, keď tú reklamu na českých televíziách vidím.

 3. Nn, určitě to bude héj wéj(Huawei) a o krapet dřív :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).