Domů » Bleskovky » CEO BlackBerry: Nové smartphony by mohly být představeny příští měsíc

CEO BlackBerry: Nové smartphony by mohly být představeny příští měsíc

Hamburg a Rome. Pod těmito kódovými názvy mají být vyvíjeny dva nové smartphony střední třídy od značky BlackBerry, které budou pokračovat ve šlépějích modelu Priv, čili je bude pohánět Android. Zatím pouze víme, že Hamburg má být celodotykový telefon, zatímco Rome má disponovat hardwarovou klávesnicí. Více informací bychom se o těchto telefonech mohli dozvědět v příštím měsíci.

johnchen

Naznačil to ředitel kanadské společnosti John Chen v hovoru k investorům. Podle něj zatím není připraven na odhalení, avšak hádá, že by k němu mohlo dojít v červenci. Chen také potvrdil, že se nebude jednat o vlajkové lodě, ale o střední a vyšší střední třídu.

rome_01-650x428

BlackBerry v minulých dnech oznámilo své finanční výsledky za poslední kvartál, kdy utržila 400 milionů dolarů a skončila ve ztrátě 670 milionů dolarů. Na nižších příjmech se podepsal neutěšený stav hardwarové divize, která měla poprvé menší držby než divize softwarová. BlackBerry prodalo v posledním kvartále pouze 500 tisíc telefonů, i přesto je John Chen optimistický a věří, že jeho společnost zase dokáže v budoucnu na hardwaru vydělávat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. qou (neregistrovaný)

  Uz ten fail nema smysl vyvíjet ne?
  Ptám se místních chytraku na wm. ????
  Ne, legrace. ????

 2. Martin II (neregistrovaný)

  Nepredstavia 2 modely ale len jeden. Len ten bez klavesnice. Bude to upraveny Alcatel Idol 4 a bude sa vraj volat Argon(doteraz Hamburg(er)). Bude vytvoreny podobnym sposobom ako si Vodafon dal urobit tie svoje nove modely. Takze, BB sa stal Android s nalepenym logom BB. Skoda a smutne. Kym Vodafon si moze dovolit dotovat telefony (za viazanost), BB si to nemoz dovolit. Bude to sice lacnejsi ako Priv ale drahsi ako podobne vybavena konkurenia.Takze predpovedam dalsi nespech…

 3. WTF (neregistrovaný)

  Ja si myslim že keby tam dpoužijú android, tak by sa zachranili. Ah počkať….

 4. Honza Bouma (neregistrovaný)

  Hamburg by to měl být, takže s klávesnicí a pod jménem Neon

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).