Domů » Bleskovky » CEO BlackBerry: Nové smartphony by mohly být představeny příští měsíc

CEO BlackBerry: Nové smartphony by mohly být představeny příští měsíc

Hamburg a Rome. Pod těmito kódovými názvy mají být vyvíjeny dva nové smartphony střední třídy od značky BlackBerry, které budou pokračovat ve šlépějích modelu Priv, čili je bude pohánět Android. Zatím pouze víme, že Hamburg má být celodotykový telefon, zatímco Rome má disponovat hardwarovou klávesnicí. Více informací bychom se o těchto telefonech mohli dozvědět v příštím měsíci.

johnchen

Naznačil to ředitel kanadské společnosti John Chen v hovoru k investorům. Podle něj zatím není připraven na odhalení, avšak hádá, že by k němu mohlo dojít v červenci. Chen také potvrdil, že se nebude jednat o vlajkové lodě, ale o střední a vyšší střední třídu.

rome_01-650x428

BlackBerry v minulých dnech oznámilo své finanční výsledky za poslední kvartál, kdy utržila 400 milionů dolarů a skončila ve ztrátě 670 milionů dolarů. Na nižších příjmech se podepsal neutěšený stav hardwarové divize, která měla poprvé menší držby než divize softwarová. BlackBerry prodalo v posledním kvartále pouze 500 tisíc telefonů, i přesto je John Chen optimistický a věří, že jeho společnost zase dokáže v budoucnu na hardwaru vydělávat.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments