Domů » Bleskovky » Jony Ive se stále aktivně věnuje návrhu nových jablečných produktů (aktualizováno)

Jony Ive se stále aktivně věnuje návrhu nových jablečných produktů (aktualizováno)

Aktualizováno 23. 11. 2016, 21:00

Nakonec se zdá, že se role Jonyho Iva v Apple nemění. Informaci uvedl na pravou míru autor původního výroku John Gruber, po jehož talkshow s Jasonem Snellem se rozpoutala mediální přestřelka, jak to tedy s šéfdesignerem jablečných produktů vlastně je. Gruber nyní uvádí, že Jony Ive je zapojen do návrhu nových produktů stejně jako vždy.

Původní zpráva

John Gruber, blogger píšící převážně o produktech Apple, si pozval do své talk show zakladatele „jablečného“ webu Six Colors Jasona Snella, přičemž téma jejich hovoru byla mimo jiné i aktuální pozice senior viceprezidenta Apple Jonathana Iva.

jonathan-ive

Podle zdrojů druhého jmenovaného již není hlavní designér kalifornské společnosti tak zainteresován do návrhu nových produktů, jak tomu bylo v minulosti; Ive se teď údajně mnohem více věnuje architektuře a plně jej zaměstnává nové sídlo společnosti a také jednotlivé obchody Apple Store. Dokonce se spekuluje, že v minulém týdnu vydaná kniha Designed by Apple in California má být jakousi pomyslnou tečkou za jeho dvacetiletou kariérou na pozici návrháře jablečných produktů.

book

Tyto spekulace přiživuje fakt, že se Jony Ive čím dál méně objevuje v reklamách na nové produkty, a dokonce se i přes svoji důležitou pozici neúčastní všech tiskových konferencí Apple. Možná je ale zahlcen prací na nových iPhonech, které mají být z hlediska vzhledu revoluční, hovoří se o bezrámečkovém designu a OLED displeji s integrovanou čtečkou otisků prstů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

19 komentářů

 1. Tak práce designéra rozhodně nekončí u vzhledu…. Řekl bych, že iPhone 7 jim dal setsakra zabrat. Přitom vzhledově lehký refreš.

  • jo, vetsinu casu jim zabralo jak odstranit jack:) Na zmenu vzhledu jiz nezbyl cas.

  • Vzhledově refreš, pod kapotou trága. Tak mi prosimtě řekni, kde se inženýři z Apple tak setsakra nadřeli. Řekl bych, že místo pořádnýho displeje nebo snad lepší baterky celej rok řešili, jak vyleštit JetBlack. :DDDDD

   • Myslíš dát tam „pořádný“ displej a následně vypínat pixely?:D
    [odkaz]
    A pořádnou aku myslíš ve smyslu kouzelníků z činy, kteří ti klidně sečtou články?:)

   • uni: Ano správně, dát tam pořádný displej a jako bonus možnost uživatelsky snížit rozlišení pro úsporu energie a zvýšení vydrže. Ale o tom si může majitel iPhonu nechat zatím bohužel jen zdát.

   • Jo, ti si nechají zdát i o jiných věcech, jako třeba „lepší WiFi“, Smart podsvícení, režim výkonu apod. báječné rádoby volby:)

   • No ony to nejsou rádoby volby, ale funkční možnosti přizpůsobení zařízení podle aktuálních potřeb. Mimochodem jsi vyjmenoval pár z mnoha vychytávek, které iPhony nemají a právě díky tomu se o nich stále pravém tvrdí, že jsou výbavou pozadu a jen dohání konkurenci.

   • shepii (neregistrovaný): Ale samozřejmě že to jsou rádoby volby. Žádný uživatel se nebude rozhodovat mezi lepším a horším signálem WiFi, prostě logicky chce ten lepší, rádoby volba. Jakási volba „chytrého podsvícení“ s tytyty, to bude papat aku je taky jen rádoby volba. Atd.
    O toto se prostě má starat systém.
    A ten plk s výbavou je fakt neskutečný plk, copak iPhone (když ho tedy už sem taháš) má horší signál WiFi, menší jas displeje, atd.? Ne. nemá, spíše naopak. I bez rádoby voleb.
    Ach jo, dnes to bude asi po škole….

   • Samozřejmě, že to nejsou rádoby volby a zbytek si přečti znovu v mém komentáři výše. Možnost volby je vždy lepší, než mít jednu cestu nadefinovanou výrobcem. To tak prostě je. A ať si ti zdá nebo nezdá, že je ta volba užitečná, tak se vždy najde alespoň jeden uživatel, který ji využije – takže výhoda, kterou iPhony nemají. Jinak nechápu, proč položíš otázku a sám si na ni odpovíš – trochu zbytečné a mimo téma.

   • uni: Achjo. iPhone ty pixely ani nemá, tak by mohl vypínat tak maximálně do VGA, ne? :D iPhone, jak se říká, navrch huj, vevnitř fuj. Od šestky je fuj i navrchu a ty to tady ještě opěvuješ, jak to dalo inženýrům sestakra velkou práci. Až jednoho dne nasadí pořádný displej, tak si budou moci za deset let vynalézt SW, pomocí kterého bude možné ty pixely vypínat. Ale vzhledem k tomu, že dnes vydrží HDčko iPhone stejně, jako QHD konkurence, tak čeká inženýry v Cuppertinu ještě hodně dlouhá cesta, než je napadne navýšit kapacitu baterie.

   • Menty: Pardon, téma není vypínání pixelů, ale snižování rozlišení renderovaní obrazu. Mou chybu pak vznikl tvůj offtopic koment. Ještě jednou pardon. Ale taky jsi mě mohl opravit na základě odkazovaného zdroje;-)

   • Co je na displeji spatny? Barvy ma perfektni, ne cinsky prepaleny srackodispleje, iOS na hony pred droidem a to nemuvim o Shitwizu. Navic aplikace davaji hlavu a patu, neplytvaji mistem a vyuzivaji sjednocene gesta napric systemem. Opet si o tom Shitwiz od tamtungu muze nechat zdat. K tomu perfektni fotak, kompaktni dizajn a podpora cca 5 let.
    Dream on baby :-)

   • Shepii je jeden z mála co má na počítači vyplé tlačítko TURBO.

   • Shepii ma vypnute tlacitko turbo na svem mozku.

   • On ten mozog aspon ma, narozdiel od teba ;)

   • iOS na hony pred droidem: AHA, a pak ses probral. Vždyť iPhone nezná ani notifikace.

   • xzeit: podle toho co myslis pod pojmem ‚notifikace‘. iOS treba pouziva push notifikace.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).