Domů » Bleskovky » Budoucí viceprezident USA? Hillary Clinton navrhuje Cooka nebo Gatese

Budoucí viceprezident USA? Hillary Clinton navrhuje Cooka nebo Gatese

Za tři týdny si Spojené státy zvolí svého nového prezidenta, přičemž o Bílý dům bojuje miliardář Donald Trump a bývalá první dáma USA Hillary Clinton. Přestože druhá jmenovaná kandidátka působila na vysokých postech americké diplomacie, používala ke své korespondenci soukromý email, což je podle federálních zákonů USA vysoká bezpečnostní hrozba. To ostatně potvrzuje server WikiLeaks, na němž jsou aktuálně zveřejňovány fragmenty její pošty.

cook

Některé emaily se týkají i společnosti Apple a jejího ředitele Tima Cooka; ten dokonce minulý měsíc demokratickou kandidátku na prezidentku finančně podpořil. Ředitel Apple se navíc objevil v emailu, v němž Clinton navrhuje Tima Cooka jako jednoho z adeptů pro úřad viceprezidenta USA.

Nutno podotknout, že seznam potenciálních viceprezidentů je široký a nechybí v něm ani Bill Gates, Melinda Gates či Michael Bloomberg. Jak daleko námluvy došly, a zda by byl Tim Cook ochotný opustit teplé jablečné křeslo, je však zatím ve hvězdách.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Článek poněkud nesmyslný, ať už nesouvislou stavbou, tak tím, že spolukandidátem HRC je Tim Kaine. Tudíž právě Kaine se v případě vítězství HRC stane jejím víceprezidentem. Můžete mi tedy osvětlit smysl článku?

  • proč by si v zemi, kde je každý politologem, nemohl zkusit i redaktor serveru o mobilech napsat článek o politice. Že je to úplný nesmysl, to už je nepodstatný

 2. Martin Alexandr

  Dle mého tento článek vznikl jen proto, že by mohl být budoucím prezidentem USA Gates, Cook atd… tudíž lidé, kteří se točí, točili v mobilním průmyslu, tudíž proto o tom píše redaktor z webu, který se zabývá mobilním průmyslem…

  • Nemohl, protože VP už je dávno vybraný. Prostě je to článek psaný bez základní znalosti faktů

   • Faktem zustava, ze us prezident je loutka dosazena do uradu na zaklade usneseni Bilderberg group. Okandidature Hillary bylo rozhodnuto dva roky pred volbami.
    Vsechno ostatni jsou jen kecy.

 3. Tomáš Vaněk

  Je fakt,že autor,kdy chce zabodovat senzacechtivým nadpisem,by si měl nastudovat,jak se ve Spojených státech volí viceprezident. A nebo se radeji věnovat tomu,na co se zaměřuje vaše stránka.

 4. Coz o to, viceprezidenti by byt mohli.

  Kdyz nekomu v nasi vlade preskoci, Jakub Karasek by se se take mohl stat premierem.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).