Domů » Bleskovky » Budoucí telefony Nokia se soustředí na kvalitu a cenu, nikoliv na megapixely a gigahertzy

Budoucí telefony Nokia se soustředí na kvalitu a cenu, nikoliv na megapixely a gigahertzy

V první polovině příštího roku představí společnost HMD Global Oy první smartphony honosící se legendárním logem značky Nokia. Tyto telefony budou vyráběny dceřinou společností čínského Foxconnu a poběží na nich Android. Ředitel HMD Arto Nummela naznačil v rozhovoru pro The Economic Times of India, jakou strategii znovuzrozená Nokia ve světě smartphonů zaujme.

hmd

Zařízení budou vyráběna z části v Indii, kde byly telefony značky Nokia velmi populární. Chystané novinky sice budou od prvního dne dostupné globálně, avšak právě Indie je z pohledu HMD považována za jeden z klíčových trhů. Tomu bude zřejmě podřízena i výbava a cena, což šéf HMD v rozhovoru naznačil.

„Chystáme se být velmi konkurenceschopní, pokud jde o specifikace a cenu, nebudeme však soupeřit v oblasti megapixelů a gigahertzů.“

Tato věta poměrně dobře koresponduje s prozatímními úniky smartphonu D1C, který svými parametry spadá spíše do střední třídy.

Nokia D1C zřejmě přijde ve dvou variantách: s menším a větším displejem

Nummela si důležitost v oblasti nižší střední třídy v Indii plně uvědomuje, nicméně slibuje, že budoucí telefony Nokia nabídnou prvotřídní výkon v každé cenové hladině. Podle jeho slov mají chystaná zařízení nabídnout prémiovou kvalitu a design, v němž lidé okamžitě rozpoznají rukopis značky Nokia. Zda se můžeme těšit na návrat křiklavých polykarbonátových zařízení, však zatím nevíme. Stejně tak nevíme, zda se od Nokie v příští roce dočkáme i vlajkových smartphonů, nebo pouze zařízení střední třídy.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

15 komentářů

  1. Neviem odkial vas napadli kriklave zlte lumie. On to myslel tak ze nova nokia bude mat svoj rukopis dizajn ktory bude pre nu typicky. Co dufam aj ja.

    Inak si myslim ze by to mohlo byt zaujimave. Proste cinska znacka ako xiaomi apod ale s brandom nokia

  2. Hm, to mi pripomína slogan Nokie N8 – Nezáleží na technológii, ale na tom, ako ju využijete. Ten mal zrejme ospravedlniť to, že dotyčný telefón bol už v čase uvedenia na trh oproti vtedajšej konkurencii v HW parametroch výrazne pozadu…

    • Je to typicka Nokia. Bordel v oznacovani a HW parametroch. Vid. L650 co mal byt Mid-Range ale nejako tam nedomysleli CPU a dlasich mnoho prikladov.

    • A přesně potvrdil tato slova. Nikoho nezajímalo, že byl pozadu, perfektně fotil a skvěle vypadal. Bez ohledu na HW se stal megaúspěšným a v prodejích překonal i Nokia N95

      • Perfektně fotil…než jsem poznal Nokii 808….ta i perfektně nahrávala-video a hlavně ZVUK!!! Snad se něco takového objeví.

      • Já jí mám sedm let a lepší telefon jsem neměl,a kolikrát mi spadl na zem…nepočítaně a jede pořád i baterie je ještě v pohodě!

      • Já jí mám sedm let a lepší telefon jsem neměl,a kolikrát mi spadl na zem…nepočítaně a jede pořád i baterie je ještě v pohodě!

  3. Tak jestli mají u té kvality a ceny za cíl co nejvyšší, tak min. u druhého to problém opravdu není. Jestli mají na to i tu kvalitu je otázka. Pak to ale moc nejde dohromady s prohlášením, že chtějí cílit na Indii. Hmm.

    redakce: “ zda se od Nokie v příští roce dočkáme i vlajkových smartphonů“ nejsem si jist, zda správně vnímáte tento pojem. Vlajková loď je to, že daná věc je nejlepší v dané skupině, třeba nejlepší loď (dříve bitevní, pak třeba letadlová), ale vlajková loď Ruska (jejich letadlová loď) a vlajková loď USA (jejich letadlová loď) mají společný jen název ledadlová loď.
    Jinými slovy, pojem vlajková není žádný konkrétní parametr, ale to nejlepší v nabídce. Např. doposud Asus měl svou vlajkovou loď za 12k, dnes mají za 20k. Nokia bude mít vlajkovou loď třeba za 8k, ale budou ji mít.

  4. Když to někdo nakousl, tak se taky vyjádřím i když smyslem článku je něco jiného, ale myslím, že občas nezaškodí se vyjádřit k pravopisu. Nevím co je češtinářsky správně, ale „se budou soustředit na“, to mně trhá uši. Vůbec nechápu proč nenapíší „se soustředí na“? To mně připadá normální a je to navíc kratší. Když to občas nadhodím, tak zjišťuji, že většina lidí v tom nevidí nic divného, tak nevím. Prosím jen o konstruktivní reakce, nechci se dozvědět, že to jsou kraviny a na pravopisu nezáleží.

    • Čas přítomný vs. budoucí. A s pravopisem to nesouvisí, když už, tak se jedná o gramatiku.

    • ????

      Teraz som ta nepochopil. Vsak pisu o buducnosti znacky o ktorej nikto nic nevie

    • „Budoucí Nokie se budou soustředit“ – proboha, nepouštějte k tomu novináře, který neumí česky. Przní náš jazyk,dává špatný příklad čtenářům, kteří pak touto češtinou mluví. Pokud chce novinář psát, měl by umět česky! Neví, co tvar dokonavý a nedokonavý!

  5. Už se těším,že budu mít zase Nokii.Žádný další co jsem měl mě k srdci nepřirostl !

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).