Domů » Články » Boulder Base: originální česká tower defense hra s podporou multiplayeru

Boulder Base: originální česká tower defense hra s podporou multiplayeru

Vylepšit výzbroj, odrazit nepřátelský nájezd a hurá do útoku! Ukázat těm bídákům, co k vám vtrhli, zač je toho loket. Přesně tak funguje nová česká tower defense strategie Boulder Base. Kromě obrany myslí i na útok a pokročilé strategické plánování.

Boulder Base

Celý herní příběh začíná na vašem panství v pár set let vzdálené budoucnosti. V panství, o které jste neprávem přišli a teď je na čase vzít si ho zpět. Nebojte se, své území snadno vybojujete. Jenže tím to zdaleka nekončí. Nepřátelé jsou totiž neodbytní a chystají stále nové výpady. A vy se jim musíte ubránit. Naštěstí máte po ruce spoustu obranných věží, které vám pomůžou. A které, při správném vylepšení a vhodné taktice, udrží nepřátele od vašeho hradu pěkně na distanc.

Základem obrany je útok

Jenže pozor, na rozdíl od klasických tower defense strategií nesmíte v Boulder Base zapomenout také útočit. Bez rozšiřování vlastního území svou základnu dlouho v bezpečí neudržíte.

Nepřátelé totiž nespí a jejich útoky jsou stále silnější. K jejich odražení tak potřebujete stále nové a silnější zbraně. A kde je najdete? Samozřejmě v dobytých zemích. S jejich získáním vám pomůže armáda robotů, robotických pavouků nebo třeba tanková divize.

Nezapomínejte přitom svou armádu i obranné prvky průběžně vylepšovat. Nejen, že budete silnější, ale otevřou se díky tomu před vámi nová území, která můžete dobýt.

Těžit, bránit, útočit

Abyste své útočné i obranné řady náležitě vylepšili, potřebujete dostatek zdrojů. Máte hned dva – mince Boulder Coins a titanium.

První z nich je nutný pro vylepšování a rozšiřování armády. Bez něj zůstanete jen s pár základními vojáky. Naštěstí slušnou sumičku získáte za každý odražený útok i dobyté území a další mince do vaší pokladny průběžně proudí ze všech zemí, které máte pod kontrolou.

To samé platí také pro titanium. Jen s tím rozdílem, že ho využijete ke stavbě a vylepšení obranných věží. Tahle hra z dílny českých Orcane Games má ještě jednu výhodu – funguje jako single player v off-line módu i online v rámci multiplayeru.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Kreml Jan
Anonym
Kreml Jan
Offline

Stáhl jsem, vyzkoušel, hratelnost není špatná, ale ta grafika je teda dost bída :(

Lukáš - Orcane Games
Anonym
Lukáš - Orcane Games
Offline

Zdravím, moc nás těší, že Vás hra baví. Mohu se zeptat pro poučení, co konkrétně by jste na grafice změnil? Přemýšlíme o přidání více živých prvků na terény jako např. zvířata. Také budeme měnit stromy a vegetaci. Nebo jste spíše myslel terény či dokonce UIko? Dejte prosím vědět, moc nás Váš názor zajímá. Díky moc.