Domů » Články » Boulder Base: originální česká tower defense hra s podporou multiplayeru

Boulder Base: originální česká tower defense hra s podporou multiplayeru

Vylepšit výzbroj, odrazit nepřátelský nájezd a hurá do útoku! Ukázat těm bídákům, co k vám vtrhli, zač je toho loket. Přesně tak funguje nová česká tower defense strategie Boulder Base. Kromě obrany myslí i na útok a pokročilé strategické plánování.

Boulder Base

Celý herní příběh začíná na vašem panství v pár set let vzdálené budoucnosti. V panství, o které jste neprávem přišli a teď je na čase vzít si ho zpět. Nebojte se, své území snadno vybojujete. Jenže tím to zdaleka nekončí. Nepřátelé jsou totiž neodbytní a chystají stále nové výpady. A vy se jim musíte ubránit. Naštěstí máte po ruce spoustu obranných věží, které vám pomůžou. A které, při správném vylepšení a vhodné taktice, udrží nepřátele od vašeho hradu pěkně na distanc.

Základem obrany je útok

Jenže pozor, na rozdíl od klasických tower defense strategií nesmíte v Boulder Base zapomenout také útočit. Bez rozšiřování vlastního území svou základnu dlouho v bezpečí neudržíte.

Nepřátelé totiž nespí a jejich útoky jsou stále silnější. K jejich odražení tak potřebujete stále nové a silnější zbraně. A kde je najdete? Samozřejmě v dobytých zemích. S jejich získáním vám pomůže armáda robotů, robotických pavouků nebo třeba tanková divize.

Boulder Base Trailer

Nezapomínejte přitom svou armádu i obranné prvky průběžně vylepšovat. Nejen, že budete silnější, ale otevřou se díky tomu před vámi nová území, která můžete dobýt.

Těžit, bránit, útočit

Abyste své útočné i obranné řady náležitě vylepšili, potřebujete dostatek zdrojů. Máte hned dva – mince Boulder Coins a titanium.

První z nich je nutný pro vylepšování a rozšiřování armády. Bez něj zůstanete jen s pár základními vojáky. Naštěstí slušnou sumičku získáte za každý odražený útok i dobyté území a další mince do vaší pokladny průběžně proudí ze všech zemí, které máte pod kontrolou.

To samé platí také pro titanium. Jen s tím rozdílem, že ho využijete ke stavbě a vylepšení obranných věží. Tahle hra z dílny českých Orcane Games má ještě jednu výhodu – funguje jako single player v off-line módu i online v rámci multiplayeru.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments