Booklet beta pro Windows Phone: Odpověď na Facebook Paper

Na začátku tohoto měsíce představil Facebook svůj agregátor novinových článků, čtečku Paper. Ta nabízí velice intuitivní a graficky líbivé rozhraní, bohužel je prozatím dostupná pouze na zařízeních iPhone na americkém kontinentě. V nejbližší době se zřejmě ani na jiné platformy nechystá, tak musíme vzít za vděk jiným řešením. Jedním z nich by mohla být aplikace Booklet pro Windows Phone.

   

Již po prvním spuštění aplikace Booklet je patrná velká inspirace zmíněným Paperem. Zejména její vzhled jakoby Paperu z oka vypadl, aplikace je horizontálně rozdělena do dvou oblastí, v horní části je možné gestem měnit oblast zájmů, v dolní části se nachází samotné příspěvky v dané oblasti. Ty lze intuitivním gestem tažením prstu směrem vzhůru otvírat, tažením prstu směrem dolů zase zavírat. Otevřené příspěvky lze komentovat, lajkovat nebo sdílet.

     

Na rozdíl od Paperu ale Booklet zatím agreguje pouze obsah z Facebooku, takže k novinkám z vašich oblíbených médií se dostanete pouze prostřednictvím vašich odběrů na Facebooku. Jednotlivé oblasti zájmů se automaticky vytváří v závislosti na tom, jaké novinky srze Facebook odebíráte. Sledujete-li například stránky svých oblíbených hudebních interpretů, můžete si přidat sekci hudba, pokud na Facebooku odebíráte novinky ze zpravodajských serverů, budou k dispozici pod souhrnnou sekcí zpravodajství. Jednotlivé oblasti si na úvodní stránku můžete přidávat nebo odebírat v nastavení aplikace.

    

Jste-li uživatel Facebooku, může se Booklet stát v budoucnu alternativou pro ne vždy dokonale fungující oficiální aplikaci. Záměrně uvádím slovní spojení v budoucnu, jelikož se aplikace prozatím nachází ve fázi beta verze a její funkčnost není bezchybná, některé funkce jsou pouze odkazem na mobilní verzi facebookových stránek a v některých situacích se můžete setkat i se zamrznutím aplikace. Ale za vyzkoušení jiného pohledu na Facebook tato beta verze aplikace rozhodně stojí, stáhnout si ji můžete zdarma z Windows Phone Store.

Odkaz na WP katalog

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *