Domů » Bleskovky » „Bojový plán“ Apple na pátek: Jak bude probíhat prodej nových iPhonů?

„Bojový plán“ Apple na pátek: Jak bude probíhat prodej nových iPhonů?

Pozítří, v pátek 19. září, se začne prodávat nová generace telefonů iPhone, kterou představují v minulém týdnu představené modely iPhone 6 a 6 Plus. Vzhledem k rekordnímu počtu předobjednávek se očekává obrovský zájem, na který musí být zaměstnanci Apple připraveni.

 

Vzhledem k závažnosti události připravil Apple „bojový plán“, aby prodeje nových iPhonů probíhaly hladce. Zároveň však bude nutné vyřizovat i běžné věci, jako jsou reklamace, a to včetně okamžitých reklamací nově zakoupených nefunkčních iPhonů. Na tyto účely budou v každém Apple Storu vyhrazena 4 procena přístrojů.

  

Podle plánu, který zveřejnil server 9to5mac, budou na pomoc povoláni specialisté, kteří budou stát se zákazníky v řadě, sdílet jejich nadšení a odpovídat na případné dotazy. Také budou mít na starosti rozdělení fronty, která se před Apple Storem vytvoří, do dvou řad – v jedné budou stát zákazníci, kteří si přišli pro telefon osobně a mají ve svých telefonech uloženo digitální potvrzení nové služby Reservation Pass, druhou frontu budou tvořit zájemci, kteří si nový iPhone předobjednali na internetu. Ostatní zákazníci, kteří zkusí své štěstí takříkajíc naslepo, dostanou od specialistů klasické papírové lístečky.

  

Omezení chodu prodejny pocítí Genius Bar, který se otevře až poté, co bude většina zásob nových modelů vyprodána, a fronty opadnou. Právě v Genius Baru bude probíhat vydávání telefonů, které začne v osm hodin ráno a to na základě digitálního potvrzení z Reservation Pass nebo prokázáním se online objednávkou. Zákazník pak bude následně dotázán, zdali nechce pomoci při nastavování telefonu; pokud nikoliv, obdrží vizitku s kontaktem a informacemi o Express Workshopu, kde bude moci získat rady dodatečně. Apple bude v průběhu akce rozdávat lidem v řadě kávu a vodu.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

17 komentářů

 1. To zase budou pohádkové prodeje + zisk :)

 2. Je to mimo téma, ale zajímalo by mě, jak je to tedy na konec s tím albem U2? Teď všude čtu zprávy, že toto album se automaticky stáhlo uživatelům Iphonů do mobilu a že až dodatečně – na základě kritiky – Apple poskytl program na jeho smazání/odinstalování – jak mám potom chápat ty čísla, že „už 2 mil. uživatelů si stáhlo nové album U2“?

  • lerion (neregistrovaný)

   Album bylo „natvrdo“ dotlačeno do všech zařízení a objevilo se všem v knihovnách iTunes. Vzbudilo to docela rozruch a spoustu lidí to naštvalo. Už jen z principu. Také si uvědomili, že Apple má nad jejich zařízením prakticky neomezenou kontrolu (ne, že by jiní výrobci neměli).

   Apple poskytl „tlačítko“ na odebrání tohoto alba. Tím se odstraní ze „zakoupených“ a až do (myslím) půlky října (asi 12.?) si ho můžeš zdarma koupit zase. Pak už jen za prachy.

  • Jj, „tlačítko“ na odstranění zakoupeného bych ocenil i na Androidu…

  • orgasmic (neregistrovaný)

   Co to zase placas? V menu mas tlacitko na odinstalaci nebo napr hudbu si smazes klasika v pruzkumnikovi.

  • lerion (neregistrovaný)

   Orgasmic: [odkaz]

  • Ono se objevilo jen v zakoupených, ale skutečný download do zařízení k offline poslechu si vybralo jen zmiňovaných 2 mil. lidí, ostatní ho měli zobrazené jako zakoupené k online poslechu…

  • orgasmic (neregistrovaný): Nejen že nevíš o čem mluvíš, ale ještě invektiva? Pane jo…:)

  • orgasmic (neregistrovaný)

   Jaka invektiva? Zadne tam nevidim a reagoval jsem na Tvuj blabol :-P

  • orgasmic (neregistrovaný): deja vu

  • Jo tak to jo, mně se to zdálo divný, že by Apple uživatelům – chtě něchtě – stáhl do mobilu to album, a pak se chlubil tím, že už to má staženo 2 mil. lidí.

  • BetonMAN (neregistrovaný)

   Android tuto funkcionalitu již dávno má. Stačí z nabídky pro dané album vybrat „Smazat“

 3. Petr (neregistrovaný)

  Oragizace opičího stáda :-D

 4. Už je objednáno… :-) Takže žádné křeče nehrozí…

 5. Martin P. (neregistrovaný)

  Do cela dobře z organizované bez ohledu na to kdo nebo co budou prodávat. Lepší než Xiaomi divadlo o „fantastických prodejích“ za xx minut.

 6. A budou ti „géniové“ z Applu, kteří budou pomáhat lidem v té předlouhé frontě – sdílet s nimi nadšení (to je to nejdůležitější :)), rozdávat vodu a kávu, budou také plnit funkci „piss boyů“, jako v tom filmu s Melem Brooksem? V takové dlouhé frontě se to určitě hodí (a pro odlehčení dané chvilky, můžou po „onu dobu“ sdílet třeba to nadšení) :) [odkaz]

 7. To je žůžo

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).