Domů » Bleskovky » Blízká budoucnost od Sony: Chytré sluchátko, kamerka na hrudník, projektor a osobní agent

Blízká budoucnost od Sony: Chytré sluchátko, kamerka na hrudník, projektor a osobní agent

Sony na veletrhu MWC nepředstavilo pouze novou řadu smartphonů Xperia X (více informací), ale rovněž sadu příslušenství a konceptů, s nímž bychom se měli setkat v blízké budoucnosti.

https://www.youtube.com/watch?v=n0B_lGEqTy4

Xperia Ear

Prvním příslušenstvím je chytré Bluetooth sluchátko, které kromě klasických hovorů zvládne s uživatelem komunikovat a poskytovat mu důležité informace. Dokáže například číst příchozí zprávy a hlasově na ně odpovídat, upozorňovat na události v kalendáři, zjišťovat předpověď počasí či dopravní situaci a další důležité funkce.

sony-xperia-ear-press-image

Sluchátko je vyrobeno z měkkého silikonu a podle Sony je připraveno na celodenní nošení, byť výdrž baterie se bude počítat pouze v jednotkách hodin. O nabíjení se postará malá krabička, do které se toto mini příslušenství vloží. Do prodeje by se sluchátko Xperia Ear mělo dostat letos v létě.

https://www.youtube.com/watch?v=-BEMxbjhyMM

RM-X7BT

Za tímto zvláštním označením se ukrývá Bluetooth příslušenství do auta, skrze který budete moci během jízdy komunikovat se svým smartphonem. Zařízení se skládá se dvou modulů – adaptér umožňuje bezdrátový přenos zvuku a handsfree volání, commander má zase usnadňovat používání smartphonových funkcí jako je např. navigace či streamování hudby. RM-X7BT má přijít na trh letos v létě.

Xperia Eye

Dalším představeným zařízením je koncept širokoúhlé minikamerky, která má být díky klipu připevněna k oděvu. Tato kamera má zaznamenávat vše, co se během vašeho dne odehraje, aniž byste tomu museli věnovat pozornost.

xperia-eye-press-render

Xperia Projector

I tento malý projektor je spíše koncept, který si klade za cíl nahradit domácí multimediální centrum. Ovládání má probíhat hlasovými příkazy, dotykem anebo bezdotykovými gesty úplně stejně, jako byste pracovali se smartphonem.

Xperia Screen Lifestyle

Xperia Agent

Posledním představeným konceptem je osobní agent, který má být schopen ovládat veškerou chytrou elektroniku v domácnosti. Reagovat má na hlas, případně na gesta, přičemž sám má být schopen hlasově odpovídat. Zařízení má být rovněž vybaveno fotoapararátem, displejem a projektorem.

xperia-agent-press-render

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. mino (neregistrovaný)

    Tak Sony potvrdilo, že X Performance je vlajková loď a Z séria skončila. S tými cenami nemajú šancu.

  2. Poměrně rozpačité.
    Sony by mělo zapracovat úplně jinde. Dojalo mě, když jsem vlezl do Sony prodejny s tím, že si prubnu nějaký headset (a příp. koupím), když jsem byl zmražen nabídkou prodavače, „máme jedny tyto stereo sluchátka“. Přiznávám se, že jsem zprvu nechápal, vybaven informací z webu, kde člověk doslova roluje nabídkou jsem zpracovával novou informaci. Jeden stereo headset. Chlapík pochopil, že vše není úplně ok, jal se pomoci. Pohonil komp, „hlavní“ prodejna (jasně, starej dobrej karlak) je zásoben jinak, jinak stereo headsetem.
    Tedy milé Sony, nejdřív se snaž prodat co máš, pak vymýšlej kraviny.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *