Black Diamond SP: Luxusní mašinka za 300 000 USD

SP VIPN za 300000 USD !Výrobce Smartphone a PocketPC zařízení – švýcarská společnost VIPN, se chystá v příštím roce uvést na trh speciální limitovanou edici jejich luxusního smartphonu Black Diamond (černý diamant). Cena tohoto klenotu byla stanovena na 300 000 $, což je v přepočtu zhruba 6 720 000 Kč !

Tělo telefonu je vyrobeno z titanu a polykarbonu, naleznete na něm i několik diamantů a další exkluzivní prvky. Po hardwarové stránce na tom také není nikterak špatně – pohánět jej bude procesor Intel Xscale 400Mhz, použitý OS bude Windows Mobile 5.0 Smartphone edition, o zobrazování se postará displej s rozlišením 240x320px při 256k barvách (úhlopříčka 2.0″). Black Diamond bude quad-bandové zařízení (GSM 850/900/1800 a 1900Mhz), Chybět mu nebude ani integrovaná Wi-Fi standardu 802.11g. Společnost VIPN se ve velkém měřítku zaměřuje na IP telefonii, proto není divu, že i tento smartphone bude podporovat technologii VOIP. Pokud tedy budete připojení do nějaké Wi-Fi sítě, můžete volat přímo přes Internet a účty za hovory v GSM sítích se vám rapidně sníží (i když nad tím asi člověk, který si takový telefon koupí, nebude vůbec přemýšlet Cool).

švýcarský Black Diamond bude mít dále k dispozici 128MB RAM, což je na smartphone špičkový parametr. Zajímavou je bezesporu i numerická klávesnice, ta se nebude skládat z klasických vystouplých tlačítek, ale pouze z dotykové vrstvy, která bude snímat vaše doteky (něco podobného, jako má telefon LG Chocolate). Pro pořizování fotografií bude k dispozici 4Mpx fotoaparát, data bude možné ukládat na paměťové karty typu SD.

1

A kolik kusů tohoto šperku se na svět společnost VIPN chystá uvést? Pouze pět, takže pokud vám Black Diamond padl do oka, máte do příštího roku čas prodat automobil, dům a vlastně všechno co máte. Pokud vám zbytek peněž půjčí banka, pak o něm můžete začít přemýšlet.

Zdroj: MoDaCo

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

3 komentáře

 1. USER47 (neregistrovaný)

  Přesně telefon pro mě, zajdu na brigádu do TESCA a za tejden na něj mám…

 2. Pavelos (neregistrovaný)

  Taktak, sice jsem puvodne setril na Qteka 8310, ale tohle me ucarovalo. Sice budu muset na brigade stravit o nejakej ten mesic vic, ale vysledek bude stat za to! Ve svy dobe budu mit jedinecnej a originalni telefon…!
  …protoze tou dobou uz budou vsichni mit mobily integrovany v hlave…

 3. Zbynda (neregistrovaný)

  Prodam byt auto a bude. Budu s nim fotit pod mostem ostatni homelessy az se budem delit o okenu ci rum

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *