Domů » Bleskovky » Benchmark zachytil telefon Nokia 1100: Dostat má čtyřjádro od MediaTeku a Lollipop

Benchmark zachytil telefon Nokia 1100: Dostat má čtyřjádro od MediaTeku a Lollipop

Mobilní divizi Nokie pohltil v loňském roce Microsoft, nicméně finský výrobce si je vědom, že si jeho jméno většina lidí spojuje s výrobou mobilních zařízení, a proto se rozhodl značku licencovat ostatním výrobcům.

  

Prvním dítětem, které se narodilo v nové éře Nokie, je tablet N1, ten jsme si měli možnost vyzkoušet na veletrhu MWC. Nokia ale byla zejména slavným výrobcem mobilních telefonů a proto se nabízela otázka, zda v blízké budoucnosti přijde i nějaký nový smartphone s finským logem. Benchmark Geekbench nyní jeden takový telefon zachytil.

   

Jmenovat se má Nokia 1100, tedy stejně jako klasický černobílý telefon finského výrobce z roku 2003. Nový model má však pohánět čtyřjádrový procesor MediaTek MT6582, během testu měl telefon volných 466 MB RAM, tudíž celková hodnota operační paměti může být 512 MB nebo 1 GB. Displej má disponovat rozlišením 720 × 1 280 pixelů, posledním známým parametrem je použitý operační systém – Android 5.0 Lollipop.

Zda se jedná o skutečně chystané zařízení nebo pouze o prototyp, je prozatím velkou neznámou. Tak jako tak značka Nokia patří ještě v letošním a příštím roce Microsoftu, tedy alespoň pro použití u chytrých i hloupých telefonů, ačkoliv redmondští již přistoupili na označování smartphonů svým jménem. Pokud se Nokia s Microsoftem nedomluví na úpravě stávajících podmínek, nového smartphonu s logem Nokia se v blízké budoucnosti nedočkáme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. nemá náhodou MS stále platnou výhradní licenci na značku Nokia na telefonech?

  2. Kikina (neregistrovaný)

    Jestli ma pri behu s Androidem 5 volnych 466 MB RAM, tak asi celkova velikost 512 MB nebude.

    • Viděl bych to na 1GB. 512MB je při takovéto volné paměti u androjdu absolutně mimo mísu, volných 466MB RAM z 512MB neměl snad ani WM :-D (dobře, měl, ale ne ve standartních ROMkách, potřebovalo to upravené XIP)

  3. Každopádně lowend… No a motherboard gionee, to sou nějaké Číny, ne?

  4. Jj Nokia mám spojené s kavalitními founy nedávné doby, ale pokud to budou bezhlavě licencovat a pod názvem Nokia se bude prodávat kdejaký brak tak ……. to bude škoda, protože si myslím, že značka má pořád zvuk a spousta kupců na ní slyší

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).