TOPlist

Benchmark odkrývá kompletní specifikace Samsungu Galaxy A7

Včera jsme na základě produktové karty na stránkách Samsungu poodhalili část specifikací chystaného telefonu Galaxy A7, dnes máme možnost díky benchmarku GFXBench tabulku doplnit o takřka kompletní parametry. Konečně se potvrzuje například velikost úhlopříčky displeje nebo použitý procesor.

  

Začněme tedy displejem, oproti všem spekulacím se nakonec bude jednat o 5,2“ panel, což při již dříve potvrzeném Full HD rozlišení dává jemnost 423 ppi. Samotný zobrazovač bude zřejmě vyroben AMOLED techonlogií, jiný by byl v případě Samsungu překvapením. Motorem bude v únoru představený osmijádrový čip Qualcomm Snapdragon 615 s taktem 1,5GHz pro každé jádro s podporou 64bitových instrukcí a grafickým čipem Adreno 405. K ruce mu budou 2 GB operační paměti, vnitřní paměť pak bude mít kapacitu 16 GB.

 
 Takto má vypada společný desing všech telefonů řady Samsung Galaxy A

Snímky bude pořizovat 12Mpx fotoaparát na zadní straně, čelní kamerka nabídne 5 megapixelů. Z konektivity nebude chybět zřejmě žádná důležitá technologie, máme zde Wi-Fi, Bluetooth, NFC i LTE. Chybět nebude ani GPS s elektronickým kompasem. Operačním systémem bude Android 4.4.4. Cenu ani datum uvedení tohoto modelu prozatím neznáme, ale očekáváme, že tento telefon rozhodně levný nebude.

  

Soudíme tak podle ceny jeho menšího bratříčka Samsungu Galaxy A5, kterou odhalil kazašský operátor Technodom na svém internetovém obchodě. Na něm se tento model v dual SIM variantě prodává za 99 990 kazašských Tenge, což je v přepočtu asi 12 000 Kč. Za tyto peníze uživatel dostane telefon s 5“ HD displejem, Snapdragonem 400, 1 GB RAM a podporou NFC a LTE. Samsung Galaxy A7 se tak cenou patrně zařadí mezi tento model a Samsung Galaxy Alpha, který se aktuálně prodává za zhruba 16 000 Kč s daní.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku