Sledujte nás na YouTube

Francouzi do Berlína přivezli komunikační roboty, kteří pobavili celou redakci (video)

BeamPro je speciální robot, se kterým můžete být ve spojení s vašimi kolegy či přáteli. Ovládá se na dálku skrze speciální aplikaci a na jedno nabití vydrží zhruba 8 hodin.

V pavilónech berlínského výstaviště se během veletrhu IFA dají nalézt nejrůznější bizarnosti. Při procházení kolem expozice francouzské značky AwaBot jsme byli „přepadeni“ pojízdnými robůtky BeamPro. Ti se snažili získat pozornost procházejících a nutno dodat, že se jim to celkem dařilo. Když za vámi rychle přijede podivné zařízení s displejem, na kterém vidíte obraz osoby snažící se s vámi navázat konverzaci, pozornost mu prostě věnujete.

AwaBot má se svými roboty velké plány. Sloužit mohou například ve firmách při konferenčních hovorech či v domácnosti při komunikaci se svými blízkými. Pohyb robota je navíc velmi tichý, takže až se budete v práci radovat, že váš šéf odjel na dovolenou, může se najednou „objevit“ za vašimi zády právě skrze robota.

Ten disponuje dvěma širokoúhlými kamerami se záběrem 105 stupňů a trojnásobným optickým zoomem. O zobrazování se stará 17″ LCD displej (4:3, HD rozlišení). Pod displejem je umístěný reproduktor a nechybí ani dva mikrofony pro redukci šumu a vyšší kvalitu přenášeného zvuku. Komunikace probíhá bezdrátově přes WiFi a k ovládání robota i samotný přenos slouží vlastní aplikace výrobce.

Součástí balení je dobíjecí dock, na který se robot automaticky vrátí v případě, že kapacita baterie klesne na nízkou hodnotu. Při běžném provozu by měl BeamPro vydržet okolo 8 hodin provozu. Cenu zatím výrobce nezveřejnil, ale už nyní pracuje na druhé generaci s označením Beam+, která má lepší hardwarovou výbavu a menší rozměry. Snížit se pochopitelně musela i kapacita baterie a nová generace tak vydrží v provozu jen okolo 2 hodin.

Nás na výstavišti i kolegy v redakci tihle komunikační roboti velice pobavili a rozhodně bude zajímavé sledovat, zda se s nimi společnosti AwaBot povede prorazit na trh.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Jeden komentář

  1. danri (neregistrovaný)

    Řekl bych, že jen okopírovali Sheldona Coopera.

    [odkaz]

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *