Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Články » Francouzi do Berlína přivezli komunikační roboty, kteří pobavili celou redakci (video)

Francouzi do Berlína přivezli komunikační roboty, kteří pobavili celou redakci (video)

BeamPro je speciální robot, se kterým můžete být ve spojení s vašimi kolegy či přáteli. Ovládá se na dálku skrze speciální aplikaci a na jedno nabití vydrží zhruba 8 hodin.

V pavilónech berlínského výstaviště se během veletrhu IFA dají nalézt nejrůznější bizarnosti. Při procházení kolem expozice francouzské značky AwaBot jsme byli „přepadeni“ pojízdnými robůtky BeamPro. Ti se snažili získat pozornost procházejících a nutno dodat, že se jim to celkem dařilo. Když za vámi rychle přijede podivné zařízení s displejem, na kterém vidíte obraz osoby snažící se s vámi navázat konverzaci, pozornost mu prostě věnujete.

AwaBot má se svými roboty velké plány. Sloužit mohou například ve firmách při konferenčních hovorech či v domácnosti při komunikaci se svými blízkými. Pohyb robota je navíc velmi tichý, takže až se budete v práci radovat, že váš šéf odjel na dovolenou, může se najednou „objevit“ za vašimi zády právě skrze robota.

Ten disponuje dvěma širokoúhlými kamerami se záběrem 105 stupňů a trojnásobným optickým zoomem. O zobrazování se stará 17″ LCD displej (4:3, HD rozlišení). Pod displejem je umístěný reproduktor a nechybí ani dva mikrofony pro redukci šumu a vyšší kvalitu přenášeného zvuku. Komunikace probíhá bezdrátově přes WiFi a k ovládání robota i samotný přenos slouží vlastní aplikace výrobce.

Součástí balení je dobíjecí dock, na který se robot automaticky vrátí v případě, že kapacita baterie klesne na nízkou hodnotu. Při běžném provozu by měl BeamPro vydržet okolo 8 hodin provozu. Cenu zatím výrobce nezveřejnil, ale už nyní pracuje na druhé generaci s označením Beam+, která má lepší hardwarovou výbavu a menší rozměry. Snížit se pochopitelně musela i kapacita baterie a nová generace tak vydrží v provozu jen okolo 2 hodin.

Nás na výstavišti i kolegy v redakci tihle komunikační roboti velice pobavili a rozhodně bude zajímavé sledovat, zda se s nimi společnosti AwaBot povede prorazit na trh.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Jeden komentář

  1. danri (neregistrovaný)

    Řekl bych, že jen okopírovali Sheldona Coopera.

    [odkaz]

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel