Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » ASUS ROG Phone 3: displej podporuje frekvenci až 160 Hz. Jak ji aktivovat?

ASUS ROG Phone 3: displej podporuje frekvenci až 160 Hz. Jak ji aktivovat?

ASUS v minulém týdnu představil novou modlu pro mobilní hráče, smartphone ROG Phone 3. Tento telefon obsahuje snad vše, co mobilní „pařmeni“ vyžadují – vysoký výkon, velká výdrž, stereoreproduktory a hlavně skvělý displej s obnovovací frekvencí 144 Hz. Poslední údaj navíc může být ještě vylepšen.

ROG Phone 3 29
ASUS ROG Phone 3

Displej ASUS ROG Phone 3 podporuje až 160 Hz

Jak odhalila komunita na XDA-Developers, samotný zobrazovač podporuje obnovovací frekvenci až 160 Hz a je možné ji za pomoci počítačové aplikace Android Debug Bridge aktivovat; postačí pouze do příkazového řádku nebo do okna terminálu zadat následující příkaz:

adb shell setprop debug.vendor.asus.fps.eng 1

Po restartu telefonu se v nastavení obnovovací frekvence displeje objeví nová položka 160 Hz, která doplní stávající volby 60, 90, 120 a 144 Hz. S obnovovací frekvencí 160 Hz by měla běžet většina her, které podporují 144 Hz, např. 1945 Air Force, Mortal Kombat, Death Trigger 2 nebo Pac-Man.

rog 160

Podle zjištění XDA-Developers běží ROG Phone 3 se 160Hz displejem stabilně, avšak zdá se, že panel není pro tuto obnovovací frekvenci řádně barevně kalibrován. Druhou nevýhodou je pak vyšší spotřeba energie.

Tip: ASUS ROG Phone 3 si můžete předobjednat zde.

Pokud se rozhodnete tento „fígl“ vyzkoušet, mějte na paměti, že vše provádíte na vlastní nebezpečí a SMARTmania.cz ani autor článku neručí za případné škody, které mohou na vašem zařízení vzniknout. Deaktivace 160Hz režimu je možná opět v Android Debug Bridge, a to zadáním příkazu:

adb shell setprop debug.vendor.asus.fps.eng 0

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments