Domů » Bleskovky » Asus MeMO Pad 10: Levný tablet s Androidem a téměř 10hodinovou výdrží

Asus MeMO Pad 10: Levný tablet s Androidem a téměř 10hodinovou výdrží

Společnost Asus představila světu další přírůstek do tabletové rodiny MeMO Pad, novinka má zaujmout především svojí cenou a výdrží na jedno nabití.

  

Nejčastěji pochopitelně přijdete do styku s displejem, který má úhlopříčku 10,1 palce. I když se jedná o IPS panel, který tabletu zajistí výborné pozorovací úhly, sráží jej nižší rozlišení 1280 × 800 pixelů, které vytváří jemnost pouhých 149 ppi. To však může pomoci výpočetnímu hardwaru, který překvapivě tvoří dva roky starý čip Qualcomm Snapdragon S4 Pro (8064) s taktem 1,5 GHz pro každé ze čtyř jader.

   

Sekunduje mu 1 GB operační paměti, vnitřní paměť je variantně 8, 16 nebo 32 GB a je možné rozšířit ji až 64GB microSD kartou. Dvojice fotoaparátů nabídne nutné minimum – čelní kamerka má pouze VGA rozlišení, hlavní snímač 2 megapixely, na vybraných trzích 5 megapixelů. Zvukovou stránku věci zajišťují stereoreproduktory SonicMaster.

 

O bezdrátovou konektivitu se stará Wi-Fi 802.11 b/g/n s podporou Miracast a Bluetooth 4.0, NFC ani slot na SIM kartu tablet neobsahuje. Za to však v útrobách najdeme navigační dvojlístek GPS a GLONASS, dokonce i s elektronickým kompasem. Do těla o rozměrech 256 × 174 × 9,9 mm a hmotnosti 525 gramů se vešla 19Wh baterie, která má vydržet přehrávání HD videa 9,5 hodiny. Operačním systémem je Android 4.4 s novou verzí nadstavby Zen UI.

   

Asus MeMO Pad 10 bude dostupný v černé a bílé barvě za cenu 199 EUR (cca 5 500 Kč bez DPH), zda bude dostupný i v našich končinách, prozatím nevíme. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. hopsasa (neregistrovaný)

  Zámerne som si kúpil 7″ s 1024×600 a 1280×800 je ideálne pre 10″, ale niektorí chcú mať 4k aj na 4″. Niektorí uprednosťňujú väčšie písmo, čitateľnosť.

 2. MartinezZ (neregistrovaný)

  Asi tak, na takovouhle úhlopříčku je tohle rozlišení v pořádku. I samotná úhlopříčka mi přijde na tablet tak akorát – ani malé jak telefon, ani velké jak televize, akorát na cesty. Škoda jen té 1GB RAM, když už tam rvou A4.4 s další nečistou nadstavbou.

 3. Mám MeMO Pad 8 s Intelem a vracím ho ve 14 denní lhůtě. Zen UI od ASUS je pomalé, celý tablet je hrozně nestabilní, pády aplikací jsou na denním pořádku, nevím, zda je to tím Intel procesorem nebo Androidem v podání ASUS, ale jde pryč, je to nepoužitelné.

 4. Pavel (neregistrovaný)

  Mám tablet Lenovo A8-50 ve 3G variantě a jsem naprosto spokojený. Rychlé prostředí, kvalitní LCD, dolby zvuk, rychlá wifi i GPS, užitečné aktualizace (z 4.2 na 4.4.2), prakticky čistý Android. Koupil jsem ho i s originálním obalem. Doporučuju.

 5. Xspy (neregistrovaný)

  Proč tam opět cpou vlastní nadstavbu ? Nikdy se nepoučí , že funkční android je čistý android :( . Kdyby alespoň přebarvili do firemních barev některý z rozšířených launcherů, ale to ne . Opět se bude vynalézat dávno objevené ….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).