Domů » Bleskovky » Asistenta Bixby neoficiálně rozjedete na jakémkoliv Samsungu s Nougatem

Asistenta Bixby neoficiálně rozjedete na jakémkoliv Samsungu s Nougatem

Samsung v minulém týdnu odhalil své vlajkové smartphony Galaxy S8 a S8+, které vynikají jak po hardwarové, tak po softwarové stránce. Obsahují například inteligentního pomocníka pojmenovaného Bixby, který víceméně supluje funkce služby Google Assistant. Tento pomocník je zatím oficiálně dostupný pouze na představených novinkách, neoficiálně jej však můžete mít na jakémkoliv jiném smartphonu značky Samsung s Androidem 7.0 Nougat.

samsung-bixby-1

Bixby se totiž objevil jako APK balíček na komunitním fóru XDA Developers, k jeho používání není zapotřebí root zařízení, ani žádnou zvláštní ROM, pouze stačí mít v telefonu povolené instalace aplikací z třetích zdrojů a Bixbyho nainstalovat. Po instalaci je možné asistenta v nastavení aktivovat, což vyžaduje restart zařízení. Po restartu je již připraven plnit vaše pokyny, česky si s ním ale nepopovídáte; zatím umí hovořit pouze anglicky a korejsky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).