Asistenta Bixby neoficiálně rozjedete na jakémkoliv Samsungu s Nougatem

Samsung v minulém týdnu odhalil své vlajkové smartphony Galaxy S8 a S8+, které vynikají jak po hardwarové, tak po softwarové stránce. Obsahují například inteligentního pomocníka pojmenovaného Bixby, který víceméně supluje funkce služby Google Assistant. Tento pomocník je zatím oficiálně dostupný pouze na představených novinkách, neoficiálně jej však můžete mít na jakémkoliv jiném smartphonu značky Samsung s Androidem 7.0 Nougat.

Bixby se totiž objevil jako APK balíček na komunitním fóru XDA Developers, k jeho používání není zapotřebí root zařízení, ani žádnou zvláštní ROM, pouze stačí mít v telefonu povolené instalace aplikací z třetích zdrojů a Bixbyho nainstalovat. Po instalaci je možné asistenta v nastavení aktivovat, což vyžaduje restart zařízení. Po restartu je již připraven plnit vaše pokyny, česky si s ním ale nepopovídáte; zatím umí hovořit pouze anglicky a korejsky.

Autor článku
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku