ART runtime by měl s další generací Androidu nahradit Dalvik

S Androidem 4.4 KitKat představil Google nový experimentální runtime pojmenovaný ART (podle Android RunTime). Společnost sama o tom příliš nemluvila, ale bylo zřejmé, že současný Dalvik bude ARTem dříve či později nahrazen kompletně. Podle komentářů od inženýrů z Googlu je změna plánována na další verzi Androidu.

ART přináší několik výhod oproti Dalviku a hlavní motivací je učinit aplikace stejně plynulé jako je tomu například na iOS. Dokonce již v experimentální verzi je přepínání mezi aplikacemi a jejich spouštění znatelně rychlejší.

 

Většina výrobců zařízení s Androidem již aktualizovala systém tak, aby mohly aplikace pracovat s ARTem. Podobně k tomu přistupují i vývojáři, kteří připravují aplikace na kompatibilitu s novým řešením a využití jeho výhod. Nový Android runtime lze už nyní aktivovat například na Samsungu Galaxy S5 (více informací). Další verzi Androidu bychom měli vidět již další týden na vývojářské konferenci Google I/O, která se bude konat 25. až 26. června a o jejím průběhu vás budeme podrobně informovat.

David Podzimek

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *