Domů » Bleskovky » Archos na veletrhu CES představil několik smartphonů a tabletů s podporou LTE

Archos na veletrhu CES představil několik smartphonů a tabletů s podporou LTE

Francouzská společnost Archos nechtěla zůstat ve stínu zaběhnutých značek a pro jistotu představila své nové produkty ještě před zahájením veletrhu CES. Jedná se o několik smartphonů a trojici tabletů přičemž společnými jmenovateli těchto zařízení jsou Android a LTE.

  

Začněme smartphonem, ten nese jméno Archos 50 Diamond a nabízí poměrně slušnou výbavu schovanou pod 5palcovým IPS Full HD displejem. Motorem je nepříliš častou používaný čipset vyšší střední třídy Qualcomm Snapdragon 615 s osmi jádry Cortex-A53, podporu zajišťují 2 GB operační paměti. Fotografie, které budou vycházet z 16megapixelového fotoaparátu, bude možné ukládat na 16GB úložiště nebo na paměťovou kartu microSD. Čelní kamerka pak nabídne nadstandardních osm megapixelů.

   

Archos 50 Diamond navíc disponuje možnost ubytování pro dvojici SIM karet, z konektivity nechybí nic zásadního, máme zde jak LTE, tak NFC. Telefon udržuje při životě baterie o kapacitě 2 700 mAh, kterou se podařilo vměstnat do těla o tloušťce 8 mm. Telefon bude nabízen v černé barvě nebo atraktivní černožluté kombinaci. Cenu ani dostupnost ale prozatím francouzský výrobce nezveřejnil.

    

Kromě toho Archos upgradoval některé ze svých zařízení, která už jsou na trhu. 45B Helium 4G dostává čipset Qualcomm Snapdragon 410, 512 MB RAM, 4 GB vnitřní paměti a 4,5“ obrazovku o rozlišení 480 × 854 pixelů.

50B Helium 4G nabízí stejný čipset doplněný o 1 GB operační paměti. Vnitřní úložiště se také zdvojnásobilo, zobrazovačem je 5palcový displej s HD rozlišením, snímky bude pořizovat 8megapixelový fotoaparát.

Posledním vylepšeným modelem je 50C Helium 4G, jenž je levnější variantou předchozího modelu. Šetřilo se na čipsetu, kterým je MediaTek MK6732M, rozlišení 5palcového displeje spadlo na 480 × 854 pixelů a rozlišení fotoaparátu na 5 megapixelů. Ani v tomto případě se však Archos nepochlubil dostupností a konečnou cenou.

   
Archos 45B Helium 4G, 50B Helium 4G a 50C Helium 4G 

Trio tabletů nese jména 70 Helium 4G, 80b Helium 4G a 101 Helium 4G. První dvě čísla v názvu napovídají velikost úhlopříčky displeje, což je nejviditelnější rozdíl mezi těmito modely, velkou část výbavy mají totiž společnou. O pohon se stará procesor MediaTek MT8732 taktovaný na 1,5 GHz, podporuje jej 1 GB operační paměti a vnitřní paměť nabízí kapacitu 8 GB. Všechny tři modely navíc disponují 3 megapixelovou čelní kamerkou a slotem na SIM kartu s možností využívat tablety v sítích LTE.

   
Archos 70 Helium 4G, 80b Helium 4G a 101 Helium 4G

Odlišnosti hledejme v rozlišení displejů, hlavních fotoaparátů a také v kapacitě baterie. Sedmipalcové Helium nabízí rozlišení 1 024 × 600 pixelů, 2megapixelový snímač na zádech a 2 500mAh baterii, osmipalcový model zvedá rozlišení displeje na 1 280 × 800 pixelů, rozlišení hlavního fotoaparátu na 5 megapixelů a kapacitu baterie na 3 600 mAh. Desetipalcový tablet sdílí s osmipalcovým modelem rozlišení displeje i fotoaparátu, pouze kapacitu baterie posouvá na 6 500 mAh. Kdy tablety přijdou na trh a za jakou cenu, se však výrobce nepochlubil.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. archos 50 vyzera zaujimavo ako sekundarny mobil. a fajn zlto cierny design

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).