Domů » Bleskovky » Aptrax: Mějte přehled o tom, které aplikace nejvíce používáte a které naopak vůbec

Aptrax: Mějte přehled o tom, které aplikace nejvíce používáte a které naopak vůbec

Chytrý telefon dělají opravdu „chytrý“ až aplikace, které si do něj uživatel doinstaluje. Bez nich by to zkrátka nešlo a každý z nás má své oblíbené tituly, které v jeho zařízení nesmějí chybět. Často se ale stane, že se vám telefon nebo tablet zaplní desítkami aplikací, které téměř nepoužíváte a zbytečně vám zabírají místo. Řešením v tomto případě je skvělý nástroj Aptrax, který monitoruje, jaké aplikace na zařízení nejčastěji používáte a které naopak vůbec nespouštíte.

 

V přehledném seznamu kromě počtu spuštění vidíte i celkový čas, který jste s danou aplikací nebo hrou strávili. Programy nebo hry, které příliš často nevyužíváte, vám Aptrax rovnou umožní odinstalovat. Autoři se chlubí tím, že je nástroj maximálně šetrný nejen k zátěži baterie, ale i operační paměti. Pro jeho spuštění je vyžadován Android ve verzi 2.2 a vyšší. Pro zahájení monitorování je nutné aplikaci spustit, pro méně zkušené uživatele vývojáři připravili jednoduchý tutorial.

Odkaz na Google Play

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).