Domů » Články » Aprílové žerty mobilních hráčů: Chytré rukavice, nová Nokia 3310, chytání Pokémonů a další vtípky

Aprílové žerty mobilních hráčů: Chytré rukavice, nová Nokia 3310, chytání Pokémonů a další vtípky

Každý rok v tento den si člověk nemůže být jistý, zdali jsou události, o nichž se píše na internetu, pravdivé nebo se jedná o aprílový žert. Ani dnešek nás podobných vtípků neušetřil a velcí mobilní hráči představili své nové produkty. Nevěříte? Věřte!

Samsung představil chytrou rukavici

Móda wearables se pomalu posouvá z hodinek, náramků a brýlí přímo do oblečení. Velmi zajímavý doplněk dnes světu představila společnost Samsung, která díky mnoha pokročilým technologiím dokázala vměstnat mobilní telefon se skvělými parametry do rukavice, která váží jeden gram, přičemž tloušťka látky jsou pouhé dvě desetiny milimetru.

 

Rukavice se jmenuje Samsung Fingers a díky ní budete mít veškeré potřebné informace doslova na dlani. Přímo v ní se totiž bude nacházet flexibilní Ultra HD Super Emo-LCD s úhlopříčkou 3 palce. Ovládání je zajištěno nejen skrze displej a pomocí senzorových tlačítek pod ním, ale také rozličnými gesty všemi pěti prsty.

 

Rukavici lze použít jako standardní telefon, mikrofon je umístěn v malíčku, zatímco reproduktor v palci. Kromě toho je však rukavice doslova nabita velkým množstvím rozličných senzorů, zastoupení zde má teploměr, akcelerometr, gyroskop, proximity senzor, kompas, barometr, RGB světlo, infraport, senzor srdeční aktivity a také laserový Full HD projektor.

   

Vše pohání neznámý procesor, doplněný 4 GB RAM, vnitřní paměť bude 32 respektive 64 GB. Konektivitu zajišťuje Wi-Fi 902 a podpora nejrychlejších sítí 5G. Nabíjení probíhá bezdrátově pomocí solárního panelu zabudovaného přímo v displeji zařízení. Rukavice bude nabízena v několika variantách, od sportovních verzí po typy pro něžné dámské ručky, vhodné například na ples. Veškeré informace naleznete na produktové stránce výrobku.

 

Samsung GALAXY Spoon: Lžička, která vám nedovolí ztloustnout

Dnes má světovou premiéru i nová lžíce od společnosti Samsung. Od klasické polévkové lžíce se liší implementovanými senzory, fotoaparátem a displejem, prostřednictvím těchto technologií vás bude upozorňovat, pokud překročíte denní limit kalorií nebo pokud je jídlo příliš horké. Jídlo pak bude možné instantně sdílet na sociální sítě, jako Instagram, Facebook a další. 

 

HTC představilo futuristickou rukavici pro HTC One (M8)

S odpovědí na rukavici od Samsungu přispěchala i společnost HTC, narozdíl od korejského výrobku se jedná o nositelnou dokovací stanici pro novinku HTC One. Tento telefon je umístěn na zápěstí a je bezdrátově spojen s fotomodulem, který se nachází nad vašimi prsty.

 

HTC se chlubí industriálním designem, fantastickým zvukem Boomsound a v neposlední řadě možností zobrazení hologramu přímo nad displejem HTC One. Podrobnější informace najdete na webu HTC.

   

Reinkarnovaná Nokia 3310 bude mít Windows Phone a Pureview fotoaparát

Dnešní den je bohatý na nový hardware a ani finská Nokia nezůstala pozadu. Ačkoliv vévodí prodejům telefonů s Windows Phone, v globálním měřítku sklízí úspěchy spíše konkurenční telefony s Androidem. Nokia se rozhodla sáhnout po mocné zbrani, se kterou již v historii vyhrála spousty bitev – populární model 3310. Samozřejmě původní verze s monochromatickým displejem by dnes mnoho parády neudělala, proto výrobce vzal pouze úspěšný design a do těla přístroje vměstnal nejnovější technologie.

 

Do malého telefonu se vešel pouze 3 palcový WXGA (1280 x 768 pixelů) displej, nicméně ostatní výbava již v současném portfoliu Nokie rozhodně nezapadne. Výkon obstará dvoujádrový 1,5GHz procesor a 2 GB RAM, uživatelská paměť bude mít kapacitu 32 GB, bude rozšiřitelná paměťovou kartou, pochopitelně k ní dostanete zdarma 7 GB na OneDrive. Tento telefon se také stane třetím modelem od Nokie, který dostane 41 Mpx fotoaparát Pureview.

 

Konektivita bude standardní, aktuálně tento model podporuje pouze sítě 3G, nicméně LTE verze je již na cestě a bude k dispozici v průběhu letošního roku. Kromě původní metalické modré přijde nová 3310 ve všech Lumia barvách – žluté, modré, červené a zelené. Kompletní specifikace najdete na stránkách Nokie.

Nová verze mapových podkladů HERE od Nokie bude papírová

Mapová divize Nokia HERE se také rozhodla pro návrat ke kořenům a představila papírové mapy HERE Papyrus pro 97 zemí a 400 měst světa. Ačkoliv HERE poskytují kvalitní mapové podklady pro zařízení Nokia Lumia a nově také pro počítače a tablety s Windows, použití na malých displejích bývá mnohdy nepohodlné. Hmatatelné papírové mapy mají přinést zcela nový uživatelský zážitek, nebudete trpět nutností nabíjet zařízení, nebudete se muset strachovat, že zničíte drahé zařízení a zároveň nepřijdete o možnost plánovat trasu zcela v offline režimu.

   

HERE Papyrus má být dostupný i pro použití v autě nebo také pro pěší navigaci. Pro bezpečné prozkoumávání vašeho okolí budou nabízeny i průhledné tabulky LiveSight, na nichž uvidíte všechny zájmové body, které budete moci přidávat a překládáním tabulek přes sebe i synchronizovat s ostatními uživateli. Do prodeje se mají dostat prostřednictvím trafik, čerpacích stanic a dalších prodejců. Více informací získáte přímo na stránkách HERE.

Google Pokémon Challenge: Chyťte je všechny!

Máte zájem o teplé pracovní místečko u amerického Googlu? V tom případě máte několik možností, ta nudnější je zaslat životopis, zůčastnit se pohovoru a poslechnout si obligátní: „My se vám ozveme.“ Druhá a mnohem zábavnější možnost je pochytat všechny Pokémony.

Google Maps: Pokémon Challenge

Tento úkol však není stvořen pro žádné padavky, postavičky Pokémonů jsou totiž rozmístěny po celém světě a to i na velmi nepřístupných místech, jako jsou nezdolatelné skály, poušť nebo širý oceán. Jejich pozici můžete kontrolovat v Google mapách na přístrojích Android a iPhone, přičemž s každým Pokémonem se musíte vypořádat odlišným způsobem. 

 

Uzavírka je již zítra dvě hodiny po půlnoci pacifického času, takže s dobrodružnou výpravou příliš neotálejte. SmartMania.cz neručí za zdravotní újmu způsobenou hraním této extrémně nebezpečné hry.

Google Auto Awesome Photobombs: David Hasselhoff na každé vaší fotografii 

Google je dnes rozhodně při chuti, kromě hry o pracovní pozici přímo v Mountain View také přišel se zábavným doplňkěm Photobombs v Google+ Photos. Pamatujete si na nečekaný vstup Michele Obama do pořizovaného snímku v Bílém domě nebo na zvěčnění Benedicta Cumberbatche na snímku U2 při udílení Oscarů? Nyní může vaše fotografie zábavně ozdobit postava známého plavčíka z pobřežní hlídky.

   

Stačí nahrát na Google+ fotografii sebe nebo svých přátel a zanechat alespoň malý prostor pro Davida Hasselhofa. 

Který z výše uvedených vtípků vás nejvíce pobavil a pokud byste si měli vybrat jednu z hardwarových „novinek“, která by to byla? 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. neenvajte sa na mna ale to prehliadanie obrazkov je strasne primitivne….

  • Velda (neregistrovaný)

   Přímo úděsné. Naštěstí de prostředním tlačítkem obrázek otevřít jako nový panel. :-)

  • S čím konkrétně máte při zobrazování obrázků problém? Předám to programátorovi.

 2. HERE Papyrus :D

 3. Matěj Kaňok (neregistrovaný)

  No já bych si vybral Tu Nokii 3310 a Samsung Fingers :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).