Domů » Bleskovky » Apple začne ve čtvrtek prodávat superpočítač Mac Pro, základní model bude stát 75 tisíc korun

Apple začne ve čtvrtek prodávat superpočítač Mac Pro, základní model bude stát 75 tisíc korun

Apple už zítra začne prodávat nový superpočítač Mac Pro, který byl představen v létě na konferenci WWDC. Malý, avšak velmi výkonný stolní počítač, který vypadá trochu jako robot R2-D2 z Hvězdných Válek a někdy jeho válcovitý tvar bývá vtipně přirovnáván k popelnici a odpadkovému koši.

Novinka přijde s procesorem Intel Xeon E5 a bude nabízet až 64 GB paměti RAM, duální grafickou kartu AMD FirePro až s 6 GB vlastní paměti a SSD disk o kapacitě až 1 TB. Design se značně liší oproti předchozí generaci, komponenty jsou uloženy ve válcovém pouzdře a po odklopení krytu vypadá trochu jako malý robot.

  
Nový Mac Pro vypadá skutečně elegantně

Nový Mac Pro je značně vzdálený od běžných stolních počítačů, které potkáváme, a to jak cenou, tak i výkonem. Určený je převážně pro profesionální nasazení, kde uživatelé vyžadují vysokou rychlost a kapacitu paměti a zároveň příliš nekoukají na cenu. Ta začíná na 2 999 dolarech (74 999 Kč s DPH), v případě základního modelu dostanete 3,7 GHz procesor Xeon (quad-core), 12 GB RAM, duální grafickou kartu FirePro D300 a 256GB SSD. Mac Pro je vyráběn ve Spojených státech a Apple tvrdí, že je během provozu stejně tichý jako Mac mini. Zájemci o tento nevšední stroj si jej budou moc objednat už od zítřejšího dne.

David Podzimek

Sledování diskuze
Upozornit na
guest
64 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments