Cena:

Apple uzavřel se Samsungem dvouletý kontrakt na dodávku OLED panelů pro iPhony

Již delší dobu se spekuluje, že Apple u příští generace iPhonů vsadí na nové displeje vyrobené technologií OLED, o jejich dodávku se má postarat korejský Samsung, který je v produkci těchto panelů světovou jedničkou. Podle nejnovějších informací spolu obě společnosti uzavřely dvouletý kontrakt, na jehož základě dodá Samsung Applu displeje v celkové hodnotě 10 trilionů korejských wonů, tedy asi 223 miliard korun.

iphone-x-concept

Jen v letošním roce má Apple obdržet 70 – 92 milionů OLED panelů, které mají mít podle ETNews mírné zahnutí. Dosud není jisté, zda nové displeje dostane pouze nejvyšší „výroční“ model, nebo se budou společným všech letošních jablečných telefonů. Loni Apple prodal zhruba 200 milionů iPhonů, letos počítá, že se díky chystaným modelům toto číslo výrazně navýší. Displejová divize Samsungu aktuálně vyvíjí velké úsilí, aby dokázala požadavkům Apple vyhovět, a snaží se výrazně zvýšit produkci.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.