Domů » Bleskovky » Apple údajně dává dohromady speciální tým věnující se virtuální realitě

Apple údajně dává dohromady speciální tým věnující se virtuální realitě

Apple v minulém týdnu zveřejnil své finanční výsledky za poslední čtvrtletí, které byly opět historicky rekordní, avšak dokázaly, že růst technologického obra výrazně zpomalil a k jeho napumpování by bylo zapotřebí vstoupit na nové trhy, případně se vrhnout do dosud neprozkoumaných oblastí. Jednou z nich by mohla být například virtuální realita, kterou ředitel Apple Tim Cook v hovoru k investorům označil za „cool“ s tím, že nabízí některé skutečně zajímavé aplikace.

apple

I když se může zdát, že se Apple dosud ve virtuální realitě příliš neangažoval, podle serveru Financial Times měl svůj první prototyp již v roce 2000. Někdejší ředitel Steve Jobs ale celý projekt zastavil, neboť tehdejší technologie ještě nebyly dostatečně vyzrálé. Nyní však zřejmě nastal ten správný čas, což ostatně konkurenti Apple dokazují a pomalu vstupují na trh se svými VR helmami. Přidá se k nim i Apple?

speck-cardboard Speck VR pro iPhone

Podle Financial Times Apple údajně od roku 2013 skupuje zainteresované menší firmy a najímá zaměstnance od konkurenčních společností. V jeho spárech nechybí například firma Flyby Media, která pracovala s Googlem na vývoji polohovacího softwaru pro Project Tango, manažer společnosti Virginia Tech, který v minulosti pomáhal vyvíjet Oculus Rift, či několik zaměstnanců z týmu HoloLens od Microsoftu. Otázka na jablečnou virtuální realitu tedy pravděpodobně nezačíná slovem „zda“, ale „kdy“?

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Johny (neregistrovaný)

  Teda ten Apple dělá údajně pořád tolik věcí!

 2. leron (neregistrovaný

  Chcete se pobavit? :D [odkaz]

  • Jan (neregistrovaný)

   Chvilku ma to pobavilo, ale realitou je, ze tato tema proste pritahuje pozornost, najma haterov. Obsah clanku nikoho nezaujima, staci, ze je v titulku Apple a uz sa klika na reklamy.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).