Domů » Bleskovky » Apple příští rok představí pětipalcový iPhone a třináctipalcový iPad (spekulace)

Apple příští rok představí pětipalcový iPhone a třináctipalcový iPad (spekulace)

Apple letos vydal dva nové modely iPhonu (recenze iPhone 5s zde, recenze iPhone 5c zde) a už se objevují spekulace, čeho bychom se mohli od firmy s nakousnutým jablkem v logu dočkat příští rok. Na základě zpráv o dodávkách součástek se především spekuluje, že se Apple přidá k ostatním výrobcům mobilních zařízení a představí telefon a tablet s větším displejem.

 

Aktuální velikost displeje u obou současných iPhonů jsou 4 palce, proslýchá se však, že příští rok by měl přijít pětipalcový iPhone a představen by měl být již v květnu. Displej by měl být krytý safírovým sklem, na které má Apple exkluzivitu díky 578 milionové investici do firmy GT Advanced Technologies. Toto sklo má být 2,5× tvrdší, než současná generace Gorilla Glass. Uvidíme, jaké ovoce spolupráce obou firem přinese, prvními testy toto řešení neprošlo, safírové krytí používá Apple prozatím pouze pro tlačítko domů.

O výkon by se měl starat 20nm procesor oproti současnému procesoru A7, který je vyráběný 28nm technologií. Zvětšit displej by byl logický krok k uspokojení těch zákazníkům, kteří by rádi vlastnili telefon od Apple, ale kvůli malé velikosti displeje jsou nuceni používat zařízení konkurence.

 
Jeden z bláznivých návrhů iPhone 6 od fanouška

Nárůst displeje by ale neměl pocítit jen iPhone, ale také iPad. Jeho velikost by měla být 12,9″ a mohl by se jmenovat iPad Pro. Očekává se, že by měl být představen již přístí rok v říjnu. Informaci přinesl server Digi Times, podle nějž by měl být tablet montován v tchaj-wanské továrně na výrobu počítačů Quanta Computer.

 

Ačkoliv se jedná pouze o spekulace a je nutné je brát s rezervou, jisté směrování již naznačil generální ředitel Apple Tim Cook, který hovořil o tom, že je hodně věcí, na které se můžeme v roce 2014 těšit a že má firma velké plány, které budou zákazníci Applu milovat. Doufejme tedy, že se Applu podaří příští rok přijít s něčím inovativním a nebude jen zvětšovat úhlopříčky svých produktů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments