Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Apple Pay může přijít do Evropy již v dubnu

Apple Pay může přijít do Evropy již v dubnu

Společnost Visa Europe oznámila spuštění svého tokenového platebního systému, který bude možné využít při platbách skrze sociální sítě. Spuštění tohoto systému v Evropě je nezbytným krokem pro příchod Apple Pay, neboť platební služba Apple tokenového systému využívá.

  

Potřebná infrastruktura má být v Evropě budována od poloviny dubna, poté může Apple spustit svůj platební systém na starém kontinentě prakticky kdykoliv, ovšem pouze u bankovních ústavů, s nimiž navázal spolupráci. Duben je velmi optimistický termín, nicméně spuštění do začátku léta nevidíme jako nereálné. Oznámení by mohlo proběhnout například na červnové konferenci WWDC.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

12 komentářů

 1. Martin P. (neregistrovaný)

  Blbé je že po všech různých systémech krom firmy Apple to tu nikdo nepotřebuje, když i v Americe se o to moc nervou.

 2. MrViki (neregistrovaný)

  No nevím, ale Apple má k letošnímu lednu skoro 70% podíl na bezkontaktních platbách v USA s více než 200 tis. terminály, smlouvou se 750 bankami a stále to roste. Je to považováno za nečekaně úspěšný projekt.

 3. Radek Hulán (neregistrovaný)

  Američané hlavně téměř neznají PayWave / PayPass, takže je pro ně stále zajímavé vytahovat 120gramový iPhone místo pětigramové plastové karty.. Evropa je v tomto pokročilejší.

  • Johny (neregistrovaný)

   i pro mě je pohodlnější nosit jen telefon místo telefonu a peněženky.

  • lerion (neregistrovaný)

   Stejně nosím občanku, řidičák a hotovost. Karta na víc mě nezabije…

  • uni (neregistrovaný)

   lerion (neregistrovaný): To není pointa, pointa je, že telefon plno lidí nosí co nejvíce po ruce (kapsa), zatímco plat. karta je spolu s dalšími doklady v něčem, to je pravděpodobně v zavazadle a typicky pod něčím. Jde o pohodlí, vytáhnout telefon nebo kartu může a bývá rozdíl. Bezkontaktní karty to trochu zjednodušují, ale nedohání.

  • lerion (neregistrovaný)

   Já nosím doklady vždy při sobě, takže tenhle argument u mě nefunguje. Ale jo, já nejsem proti platbám v mobilu. Jen nevím, proč by do vztahu zákazník – poskytovatel karty – banka měl vstupovat ještě výrobce telefonu… To už je moc.

  • uni (neregistrovaný)

   lerion (neregistrovaný): tak samozřejmě, min. některý je ti to zákonem nařízené, jiný je dobrý u sebe mít a jiný se může kdykoli hodit, to opět není téma:) Jde stále jen a pouze o to pohodlí. Btw. ten řetězec je zákazník – pronajímatel plat. terminálu – vydavatel karty – banka. Pokud není náklad na další článek přenášen na tebe, může ti to být vcelku jedno. Pokud nechceš příživníky, 1x měsíčně vyber hotovost a plať hotově.

  • uni (neregistrovaný)

   btw. vlastně nevím, co je dle tebe špatně? Že se výrobci přístrojů snaží najít další zdroj příjmu?

 4. Renegade Priest (neregistrovaný)

  Na co mít u sebe kreditní kartu, také všude tahají lidi fotoaparát? Nebo MP3? Nebo notebook? Snad to bude dobře fungovat i ve Švýcarsku…

  • quadra (neregistrovaný)

   navíc u karet nákupy nad 500 Kč stejně vyžadují datlování PINu, takže apple pohni kostrou ať to fachčí i v čr

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel