Domů » Bleskovky » Apple obnovuje v Rusku prodeje svých zařízení, ceny vzrostly o 35 procent

Apple obnovuje v Rusku prodeje svých zařízení, ceny vzrostly o 35 procent

Minulý týden zareagoval Apple na propad ruské měny vypnutím svého online obchodu, přičemž ostatní prodejní kanály včetně kamenných obchodů zahájily vlnu zdražování. Apple nyní svůj online obchod v Rusku znovu spustil, ceny v něm jsou ale mnohem vyšší.

  

Například iPhone 6 bylo možné před vypnutím obchodu koupit za 39 990 rublů, nyní se prodává za 53 990 rublů. Jedná se o druhé zdražení jablečných výrobků na ruském území za poslední měsíc, od svého představení iPhone 6 v Rusku podražil již o 70 %. Dražší jsou rovněž aplikace a hry na App Store, dříve stály nejlevnější aplikace 33 rublů, nyní stojí 62 rublů. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

  1. Apple nezdražuje, to rubl ztratil hodnotu, logický krok každý firmy, která tam něco prodává.

  2. Syn: Tati dej mi prosím 5 rublů na chleba, mléko a vodku.

    Táta: 20 rublů? Na co chceš 50 rublů?! :D

    V tomhle duchu to přeceňování probíhalo…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).