Domů » Bleskovky » Apple neschválil aplikaci, jejíž screenshot zobrazoval nenápadnou zmínku o Androidu

Apple neschválil aplikaci, jejíž screenshot zobrazoval nenápadnou zmínku o Androidu

Autoři aplikace Breaking pro iOS, která zobrazuje zprávy z vašich oblíbených RSS zdrojů, se dostali do konfliktu s kontroverzním schvalovacím systémem Applu, důsledkem čehož bylo zamítnutí publikace aktualizace na verzi 1.3 do obchodu App Store. A důvod? Na jednom ze screenshotů, který zobrazoval nové zprávy, bylo v nadpisu titulku slovo Android.


Kvůli tomuto screenshotu, který mimochodem u starší verze prošel, se nejnovější aktualizace do App Storu neprobojovala

Podle podmínek Applu se do App Store nedostane žádná aplikace (vyjma těch oficiálních přímo od Googlu), která obsahuje slova jako Android či Google. Vtipné ale je, že i screenshot v App Store u aktuální verze 1.2.1 v nadpisu obsahuje slovo Android, nicméně v tomto případě „cenzoři“ Applu titulek přehlédli. Při schvalování verze 1.3, která obsahuje zcela stejný screenshot, už ale publikaci zamítli.

Odkaz na App Store

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

5 komentářů

  1. wtf (neregistrovaný)

    dosť trápne, keď že android je normálne slovo…

  2. Mirek (neregistrovaný)

    @CICOLABLY: dost trapny prispevek dost trapneho trola ktery se tady snazi vyvolat politicky flame prezentaci sveho dost trapneho politickeho nazoru (tenhle clanek nema s Ruskem nic spolecneho!).

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).