Domů » Bleskovky » Apple koketuje s bezdotykovými gesty a zakřivenými displeji pro své iPhony

Apple koketuje s bezdotykovými gesty a zakřivenými displeji pro své iPhony

iPhone X měl ukázat, jak budou telefony vypadat v následující dekádě, možná se však dočkáme příští radikální změny designu už dříve. Podle agentury Bloomberg Apple zkoumá zakřivené displeje a zvažuje jejich použití, na rozdíl od Samsungu však nemají být zakřivené okraje displeje, ale celý panel. Podobně tak dříve učinila společnost LG s modelem Flex, od realizace v podání Apple nás však dělí údajně minimálně 2 – 3 roky.

Dříve by mohla dorazit další spekulovaná funkce – bezdotyková gesta. Speciální technologie má umět vyhodnotit prst pohybující se nad displejem, včetně jeho vzdálenosti, a na základě toho provádět různé příkazy. Podobnou technologii zkoušel před lety Microsoft, nakonec se však implementace nedočkala.

httpv://www.youtube.com/watch?v=embed/Y3dUeGNIX4M

I v tomto případě je Apple údajně na začátku vývoje, a bude chvíli trvat, než se bezdotykového ovládání iPhonů dočkáme, jestli vůbec.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments