Domů » Bleskovky » Apple je k nezastavení. V minulém čtvrtletí opět padaly rekordy

Apple je k nezastavení. V minulém čtvrtletí opět padaly rekordy

Apple v noci na dnešek zveřejnil výsledky svého hospodaření za první kvartál letošního roku. Ten obvykle bývá ve srovnání s předchozím „vánočním“ čtvrtletím výrazně slabší, ovšem v letošním roce Apple ukázal nečekaně silná čísla. Dokonce tak silná, že se prakticky rovnají předloňskému „vánočnímu“ čtvrtletí.

Čísla jak z jiného vesmíru

Apple mezi lednem a březnem utržil 89,6 miliardy dolarů (asi 1,9 bilionu korun), což je oproti loňským 58,3 miliardám o 54 procent více. Vygenerovaný zisk pak činil 23,6 miliardy USD (asi půl bilionu korun), což je meziročně 2,1krát více. To jsou ve světě, který svírá pandemie nemoci COVID-19, nadpozemská čísla.

Tahounem Apple se tradičně staly iPhony, které přinesly do jeho kasy 47,94 miliardy dolarů, což je o 65 procent více než loni. Nejprodávanějším modelem se stal základní iPhone 12, ovšem velmi dobrá čísla vykázala i řada Pro.

Velký zájem byl i o tablety iPad, na nichž Apple utržil 7,81 miliardy USD, což je meziročně o 79 procent více. Tento nárůst zapříčinil právě koronavirus a potřeba pracovat a studovat z domova. O 70 procent vyskočily tržby z počítačů Mac, celkem na nich Apple vydělal 9,1 miliardy USD. Nejmenší nárůst zaznamenaly prodeje doplňků a příslušenství, ovšem i v tomto případě se jedná o čtvrtinu vyšší tržby než loni. Podobně rostly i služby, na nichž Apple utržil 16,9 miliardy USD.

Tržby Apple se zvedaly po celém světě, nejvíce v Číně, kde společnost meziročně zaznamenala o 87,6 procent vyšší obrat. Největší podíl tržeb má na svědomí Amerika následovaná Evropou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. Nene, krach je neodvratný😂

  2. Dobrá zpráva pro nás všechny.

  3. Asi tak nějak…

    Jsou jen uměle vytvořené grafy a čísla , realita je ovšem úplně jiná.

    • …coz jiste muzes krome kecu nejak dolozit…

    • Je to mazec, že? Prakticky nepředstavitelná suma peněz vydělaná za jediný kvartál. Nejúspěšnější firma na světě a zcela právem.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).