Domů » Bleskovky » Apple pro nové iPhony vyvíjí bezdrátová sluchátka: Fanoušci bojují pro navrácení 3,5mm jacku peticí

Apple pro nové iPhony vyvíjí bezdrátová sluchátka: Fanoušci bojují pro navrácení 3,5mm jacku peticí

Nová generace iPhonů je letos očekávána tradičně v září, tudíž nás od jejich představení dělí dlouhých devět měsíců. I tak se o jejich výbavě spekuluje už nyní a prozatím nejskloňovanější „funkcí“ je absence 3,5mm jacku na sluchátka. O odstranění standardního konektoru psalo několik renomovaných médií (např. Wall Street Journal či Forbes) a nedávno jej dokonce podpořila nová zpráva z dodavatelských řetězců.

  

Příští iPhony mají být údajně vybaveny pouze Lightning konektorem a o zbytek se má postarat bezdrátové spojení. Aniž by tato informace byla jakkoliv oficiálně potvrzena, již nyní vznikla petice bojující za zachování 3,5mm konektoru. Podepsat ji můžete na těchto stránkách, aktuálně má přes 200 tisíc podpisů. Text hovoří rovnou o podvodu na zákazníky, kteří jsou údajně nuceni neustále měnit jablečnou kabeláž; tvůrci petice dokonce dávají vzpomenout na výměnu starších širokých konektorů z dob iPodů. Častá obměna kabelů (či redukcí) je údajně nešetrná k životnímu prostředí, a Apple je v petici žádán, aby respektoval zákazníky i samotnou planetu Zemi.

  

Že je sluchátkový jack u příštích iPhonů ohrožen, naznačuje i poslední zpráva serveru 9to5Mac, podle které Apple údajně vyvíjí prémiová bezdrátová sluchátka, pro něž si zaregistroval ochrannou známku AirPods. Sluchátka mají být dvě samostatné pecky a nemají být mezi sebou nijak spojena. I tak mají disponovat mikrofonem, který má sloužit nejen pro komunikaci se Siri, ale také k odrušení okolního hluku. Nabíjení má probíhat ve speciální krabičce. 

AirPods nicméně nemají být součástí balení nových iPhonů, v nich má být nová generace sluchátek EarPods, avšak zakončená Lightning konektorem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
26 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments