Domů » Bleskovky » Apple mění ceny datových balíčků na iCloudu, 1 TB zlevnil o polovinu

Apple mění ceny datových balíčků na iCloudu, 1 TB zlevnil o polovinu

Na zářijové tiskové konferenci nás Apple zahltil hardwarovými i softwarovými novinkami, přičemž nezapomněl ani na svoje úložiště iCloud. Základní kapacita zdarma stále zůstává 5 GB, pokud si však platíte nějaký balíček, dostanete nově za své peníze více gigabajtů. V nabídce jsou tři možnosti rozšíření, nově odhalené ceny pro Evropu vypadají následovně:

Objem dat stará cena v EUR nová cena v EUR nová cena v Kč
5 GB zdarma zdarma zdarma
20 GB 0,99 EUR/měsíc
50 GB 0,99 EUR/měsíc                 asi 27 korun měsíčně
200 GB 3,99 EUR/měsíc 2,99 EUR/měsíc     asi 81 korun měsíčně
500 GB 9,99 EUR/měsíc
1 TB 19,99 EUR/měsíc 9,99 EUR/měsíc asi 271 korun měsíčně

V konkurenci ostatních cloudových úložišť se Apple s novými cenami neztratí, terabajt dat stojí na iCloudu, na Dropboxu, na Google Drive i na OneDrive prakticky stejně, pouze u Microsoftu dostanete navíc nejnovější verzi kancelářského balíku Office zdarma. U menších objemů dat může být iCloud dokonce výhodnější, 200 GB například u Microsoftu stojí 3,99 EUR měsíčně, zatímco u Apple o euro méně.

  

Zákazníky s měsíčním plánem Apple převede na větší objemy dat automaticky, uživatelé s ročními balíčky zůstanou na svém, dokud neprovedou změnu. Poté již roční balíčky nebudu v nabídce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).