Sledujte nás na YouTube

Apple mění ceny datových balíčků na iCloudu, 1 TB zlevnil o polovinu

Na zářijové tiskové konferenci nás Apple zahltil hardwarovými i softwarovými novinkami, přičemž nezapomněl ani na svoje úložiště iCloud. Základní kapacita zdarma stále zůstává 5 GB, pokud si však platíte nějaký balíček, dostanete nově za své peníze více gigabajtů. V nabídce jsou tři možnosti rozšíření, nově odhalené ceny pro Evropu vypadají následovně:

Objem datstará cena v EURnová cena v EURnová cena v Kč
5 GBzdarmazdarmazdarma
20 GB0,99 EUR/měsíc
50 GB0,99 EUR/měsíc                asi 27 korun měsíčně
200 GB3,99 EUR/měsíc2,99 EUR/měsíc    asi 81 korun měsíčně
500 GB9,99 EUR/měsíc
1 TB19,99 EUR/měsíc9,99 EUR/měsícasi 271 korun měsíčně

V konkurenci ostatních cloudových úložišť se Apple s novými cenami neztratí, terabajt dat stojí na iCloudu, na Dropboxu, na Google Drive i na OneDrive prakticky stejně, pouze u Microsoftu dostanete navíc nejnovější verzi kancelářského balíku Office zdarma. U menších objemů dat může být iCloud dokonce výhodnější, 200 GB například u Microsoftu stojí 3,99 EUR měsíčně, zatímco u Apple o euro méně.

  

Zákazníky s měsíčním plánem Apple převede na větší objemy dat automaticky, uživatelé s ročními balíčky zůstanou na svém, dokud neprovedou změnu. Poté již roční balíčky nebudu v nabídce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *