Domů » Bleskovky » Apple AirPods: Kvalitní bezdrátový zvuk

Apple AirPods: Kvalitní bezdrátový zvuk

Apple dnes na své tiskové konferenci představil nové iPhony, které přichází se spoustou novinek, ale zároveň se loučí s jednou stálicí – s 3,5mm jackem na sluchátka. Apple se na tento odchod náležitě připravil; nejen, že k iPhonům přibaluje sluchátka Lightning EarPods a redukci, ale také představil zbrusu nová bezdrátová sluchátka AirPods.

Sluchátka mají nabídnout kvalitní přenos zvuku v kodeku AAC a spolehlivé bezdrátové spojení. Pohání je nový čip Apple W1, díky hlasovým akcelerometrům sluchátka poznají váš hlas a zajistí, aby mikrofon spolehlivě porozuměl vašemu hlasu; například pro Siri, kterou je možné aktivovat dvojím poklepáním. Díky senzorům také sluchátka poznají, zda jsou v uších – v opačném případě nehrají.

airpods

Vestavěná baterie dokáže zajistit až 5 hodin poslechu hudby a je možné ji nabíjet skrze přenosné nabíjecí pouzdro, které samo dokáže poskytnout energii na 24 hodin poslechu. Sluchátka stačí do pouzdra umístit na 15 minut a získat další 3 hodiny poslechu.

airpods

Toto pouzdro navíc umí inteligentně samotným otevřením v blízkosti jablečného zařízení provést spárování; přechod mezi zařízeními je tak s AirPods velmi jednoduchý. Apple AirPods budou na českém trhu k dispozici v říjnu za cenu 4 990 korun.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
42 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments