Domů » Bleskovky » Apple a IBM spojují síly: Společně chtějí ovládnout firemní sektor

Apple a IBM spojují síly: Společně chtějí ovládnout firemní sektor

Ve světě mobilních technologií je občas zapotřebí zakopat válečnou sekeru a navázat spolupráci, obzvláště pak, když na obou stranách barikády nehraje vše podle představ. Spotřebitelský trh s tablety je zřejmě nasycen a Applu klesají tržby plynoucí z tabletů iPad, počítačovému gigantovi IBM zase kvůli snížené poptávce po hardwaru meziročně klesl čistý zisk o 21,4 %. A tak si šéfové obou společností podali ruce.

  

Obě firmy chtějí vytěžit maximum ze svých zkušeností a chystají velký útok na podnikatelský sektor. Cílem jejich spolupráce je vytvoření více než stovky aplikací, ušitých na míru pro konkrétní korporátní potřeby, které budou pracovat na zařízeních se systémem iOS. Apple zaintegruje do svého systému cloudové služby IBM, včetně správy zařízení a bezpečnostních prvků; služba Apple Care bude rozšířena o širší podporu firemních zákazníků. IBM bude svým zákazníkům tato řešení nabízet společně s produkty Apple, takže na této spolupráci vydělají obě společnosti.

  

Ostatně sám generální ředitel Apple Tim Cook se v rozhovoru pro Re/code vyjádřil, že toto rozhodnutí je synonymem pro dva naprosto přesně padnoucí dílky skládačky puzzle. IBM má v prodejní síti po celém světě více než 100 tisíc zaměstnanců, tudíž je potenciál tohoto spojení obrovský. První plody spolupráce by měly být k vidění již na podzim letošního roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. apple kupuje dalsiu firmu? o pockat este nie :D

    • To by neproběhlo, do Číny, to jo, to není problém, ale do Americké společnosti? To bude narušení trhu:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).